Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy lesznek a felvételi...

Hogy lesznek a felvételi pontok 2020-ban?

Figyelt kérdés

Eddig sem igazan értettem,de most még inkább összezavarodtam. Jó lenne ha valaki el tudna magyarázni,vagy egy linket küldene egy érthető megbízható forrásról.

Köszönöm


2019. aug. 7. 16:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ezentúl minimum egy emelt érettségivel és egy B2-es középfokú nyelvvizsgával kell rendelkezned ahhoz, hogy jelentkezhess a felsőoktatásban bármelyik szakra.
2019. aug. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
81%

- Legalább egy emelt szintű érettségi

- Legalább egy B2 nyelvvizsga (eszperantó, lovári, klingon, valyr meg mittudomén milyen nyelvekről nem tudok mit mondani, lehet elfogadják majd, de utána kell nézni..)


Ezek lesznek a feltételek, ezekért nem jár plusz pont.


Akkor jár plusz pont, ha:


- Csinálsz még egy emeltet, viszont csak olyan tárgyért kaphatod meg a +50 pontot, amit beszámítanak / abból számolod a pontjaid. Emelt szintű érettségiért maximum 50 plusz pont szerezhető.


- Nyelvvizsga: Teljesíted a követelményt pl. egy B2 angollal, de te csinálsz egy C1-et, elvileg ezért is jár a plusz pont. Vagy csinálsz egy B2-t más nyelvből, pl németből, ezért is szintén jár a többletpont.


Sok esetben célszerű idegen nyelvből emelt szinten érettségizni, ezzel teljesítheted mindkét követelményt, ugyanis ha legalább

45%-ot eléred: emelt érettségi követelményt teljesíted

60%-ot eléred: emelt érettségi követelményt + nyelvvizsga követelményt is teljesíted.


Ez persze akkor jó, ha tényleg elég jó vagy valamilyen idegen nyelvből és beszámítják az általad kinézett szakon.. sok pontot össze tudsz szedni, ráadásul mindkét feltétel le van tudva így.


Ennyit tudok, változhat még gondolom..


Olvasnivaló:

[link]

2019. aug. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 felhasznalo0780 válasza:
Hát reméljük, hogy a továbbiakban már nem változtatgatják össze-vissza. Egyébként, ha megengedik, hogy kérdezzek én is, ez azt jelenti, hogy van egy angol emeltem (mindkét feltétel letudva), meg egy törim (igen, ez elfogadató a szakon,amire megyek-jogász), illetve egy angol c1-em, akkor van 90 pontom. A kérdés az, hogy 100-at hogy lehetséges akkor összeszedni úgy, hogy nem vagyok fogyatékos, kisebbségi, stb. és versenyen sem voltam? (Azt mondanám, hogy elmegyek magyar emeltre, és hagyom az angol c1-et, de ez ugye nem ér, mert emelt szintű érettségiért csak 50 pont jár max. szóval felesleges.)
2019. aug. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!