Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri orvosnak lenni manapság...

Megéri orvosnak lenni manapság, ha csak fizetős szakra kerültem be? Közel 18 milliós hitelem lenne végzősként.

Figyelt kérdés

Elvégeztem egy évet állami finanszírozott képzésben, viszont rossz tanulnányi eredmények miatt áttettek önköltséges képzésre.


A tandíj évente 2,7 millió ft és megint elsős leszek, így legjobb esetben is 6 évem van még hátra.


Persze van mód arra, hogy javítok a középiskolás pontjaimon, és újra felvételizek jövőre, de nagyon nehezen, épp hogy bekerültem tavaly, és nyelvvizsgám sincs, jövőre anélkül pesig nem tudok jelentkezni egyetemre.


Szóval a legrosszabb lehetőségem, ha végig fizetnem kell.


Tegyük fel nem vesznek kárba, mert elvégezném az egyetemet sikeresen.


Megéri kifizetni ezt a sok pénzt vagy inkább mondjak le róla?


Gkndolkoztam a fogorvos képzésen is, az egy évvel kevesebb, de az is 15 millió ft lenne majdnem.


Mit tegyek? Tanácstalan vagyok, 4 nap múlva suli és be kell iratkozzak, illetve a diákhitelt fel kell vennem.


2019. aug. 28. 00:25
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Először azt írod, ktg-re kerültél be; aztán már államira, csak átsoroltak. Azért ez fura.
2019. aug. 28. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
18%
Semmiképpen nem szabad egy sulira többet fizetni, mint a rákövetkező max. 6 havi fizetésed. 2-3 milliót még be lehet vállalni akár (diák)hitelből is, de 10+ milliót semmiképpen, iszonyúan rossz ötlet.
2019. aug. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
4-es, itthon a diakhitel 1 (ha jol emlekszem), az amelyiket csak koltsegteritesre lehet felhasznalni, kamatmentes. Mi lehet ennel kedvezobb Angliaban? Plusz oda utazgatni is kene, es a lakhatas is dragabb, nem szokott nagyon diakszallas, kollegium lenni kulfoldi hallgatoknak..
2019. aug. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
8as valasza segithet szerintem.
2019. aug. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
5-ösnek: a magyar orvosképzés elismert nemzetközileg is. Nem véletlenül jönnek annyian Nyugatról tanulni ide.
2019. szept. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!