Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A két végzettség közül melyik...

A két végzettség közül melyik ér többet? Melyikkel lehet jobban elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

1. Mentálhigiénés szakirányú továbbképzés (Mentálhigiénés szakember) - 2 éves posztgraduális képzés


vagy


2. Pszichológia BA (Viselkedéselemző)



A kérdésem megválaszolásához most tekintsünk el attól, hogy a Pszichológia BA (Viselkedéselemző) után lehet tovább menni Pszichológia MA-ra.....és még tovább szakosodni.

A kérdés konkrétan a Mentálhigiénés szakirányú továbbképzés (Mentálhigiénés szakember) és a Pszichológia BA (Viselkedéselemző) végzettségekre vonatkozik.



2019. aug. 30. 21:47
 1/3 anonim ***** válasza:
A kérdés ebben a formában értelmetlen. Előbbire csak akkor jelentkezhetsz, ha van már egy diplomád. Na most anélkül, hogy tudnánk, hogy az mi, elég nehéz válaszolni. Van, ami mellé a pszichológia nagyon jó párosítás, vagy, amivel semmit nem tudsz kezdeni. Attól meg nehéz elvonatkoztatni, hogy a pszichológia MA is létezik, mert ha önmagában a pszichológiát nézed, mester nélkül nem sok értelme van az alapszaknak.
2019. aug. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

#1


Jogosan a felvetéseid, és köszönöm is.


Konkrét esetemben már van egy tanári MA diplomám és tanárként is dolgozom.

Viszont érdekel a pszichológia is.

Ugyanakkor már a 40-hez közeledve válik kérdésessé számomra, hogy a két képzés közül melyik volna a jobb választás.

2019. aug. 30. 22:40
 3/3 anonim ***** válasza:

Egy időben én is gondolkodtam a mentálhigiénés képzésen, és sok barátom el is végezte. Szerintem hasznos képzés akkor is, ha nem dolgozol vele közvetlenül. Viszont van egy-két ismerősöm, akik dolgoznak is vele párterapeutaként stb. Erről az a véleményem, hogy ez nem lehetetlen, de nem elég hozzá egy mentálhigiénés képzés, hanem még tovább kell képezned magad. De ez nem baj, mert ez mindennel így van.


Ugyanakkor például gyerekpszichológusként nem fogsz tudni dolgozni vele, és nem is ajánlatos ilyennel próbálkozni egy mh-s papírral, mert hatalmas a kockázat.


Amit érdemes lenne szerintem még megnézned, az egy coach képzés, nézz utána, hogy mik vannak (egy volt tanítványom a METU-n coach képző például). Például egy pályaválasztási tanácsadónak ez egy jó képzés szerintem.


A pszicho BA tényleg nem jó semmire, csak arra, hogy továbbmenj vele MA-ra, és ha emberekkel akarsz foglalkozni, akkor még plusz szakképzésre is. Erről eleve úgy gondolkodj, mintha egy 5 éves osztatlan képzés lenne.

2019. aug. 31. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!