Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nemzetközi tanulmányok tényleg...

Nemzetközi tanulmányok tényleg büfészak? Mit ajánlotok helyette?

Figyelt kérdés
Leginkább a történelem, angol nyelv és a politika érdekel, ezért tűnt alkalmasnak ez a szak, de miután utánaolvastam sokan írták, hogy szinte lehetetlen vele elhelyezkedni. Mi lenne a legideálisabb ilyen érdeklődéssel?

2019. szept. 2. 18:38
 1/4 anonim ***** válasza:
71%

Csak akkor érdemes NT-re menni ha diplomáig legalább 2 nyelvet beszélsz felsőfokon és még 1 vagy 2 másikat középfokon (a diplomához alap elvárás 2 nyelvvizsga.) A tanulmányok alatt pedig tevékenykedni kell diákszervezetekben, gyakornoki melót keresni és vállalni. Esetleg tanárokkal beszélni és valamilyen kutatásban résztvenni, publikálgatni, konferenciákra járni. Erasmus már-már kötelező.

Ha csak odamész és lediplomázol akkor tényleg elvesztegetett 3 év lesz. Nagyon sokat kell magadtól beletenni mert a képzés nem sokat ér önmagában, de ha a beled is kidolgozod akkor kitűnsz majd a többi hallgató közül és lesz jó állásod azonnal. Viszont nem érdemes a BA után megállni. Jó ha már jelentkezés előtt tudod kb mire akarod használni ezt a diplomát, illetve milyen mesterképzések érdekelnek.


Büfészak, de csak akkor ha céltalanul, melegedni megy az ember. Ha valóban ezzel akarsz foglalkozni és felszedsz magadra jó pár extra skillt egyetem alatt akkor jó választás. Illetve én azt szoktam mondani hogy másoddiplomának az igazán jó valami jogász/gazdasági akár mérnöki mellé - lehetőleg párhuzamosan végezve.

2019. szept. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
31%
Igen, tényleg büfészak. Helyette menj jogra.
2019. szept. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
56%

Igen, tényleg büfészak, mivel egy vegyesfelvágott, és a végén nem fogsz érteni semmihez. Mivel ilyen szakma nincs. Még ha el is helyezkedsz valahol, mert ügyes vagy meg jó a beszélőkéd, esetleg csaj vagy és gyönyörű — akkor is lenyomnak hosszabb távon azok, akik értenek is valamihez, azaz a jogászok, közgazdászok.


Más, mint a politológia vagy szociológia, mivel ezek tudományosan koherens szakmák, azaz amikor elvégzed őket, érteni fogsz valamihez. De a nemzetközi tanulmányok miféle szakma? Elárulom: semmilyen. Vár a Meki meg a Starbucks.

2020. jún. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
88%

Én nemzetközi tanulmányokra jártam egy félévig, de ott is hagytam. Büfészaknak nem mondanám, mert az azt sugallja, hogy könnyű, és nálunk legalábbis nem lehetett tanulás nélkül átmenni (Szeged). Töri nem sok van, csak kb. félévente egy tárgy, szóval nem az teszi ki a tanterv nagy részét. Angolbó nekünk félévente egy szakmai nyelv tárgy volt.

Én is azt mondom, hogy inkább végezz el előtte egy szakot, és utána esetleg mehetsz nemzetközi tanulmányok MA-ra. De az is fontos, hogy a szívedre hallgass, és olyat tanulj, ami szimpatikus, mert ha csak muszájból választasz egy szakot, akkor csan szenvedni fogsz (én így jártam a nemzetközi tanulmányokkal).

2020. jún. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!