Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van értelme nemzetközi tanulmá...

Van értelme nemzetközi tanulmányok szakra menni, vagy tényleg túlságosan büfészak?

Figyelt kérdés
2018. júl. 3. 16:50
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Miként szeretnél elhelyezkedni? Nemzetközi tanulmányok diplomával milyen munkát képzelsz el magadnak?
2018. júl. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagykövetségen valami kényelmes, jól fizető
2018. júl. 3. 16:59
 3/7 anonim ***** válasza:
72%

Nagykövetségre kihalásos, rokoni és baráti alapon lehet bekerülni. Egy ilyen diploma nem oszt, nem szoroz.


Igen, ez büfészak. Elvégzed, nem lesz belőled se jogász, se közgazdász. Jobban hangzik a szak mint amennyit ér.

2018. júl. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%

Valami kényelmes, jól fizető...


Ez nem így működik. Ilyen hozzáállással neked sose lesz ilyen állásod. Azt se tudod, miről szól a szak, vagy mit lehet egyáltalán dolgozni vele, vagy mit lehet csinálni egy nagykövetségen...

2018. júl. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát megnéztem a tárgyak mennyiségét és a visszajelzéseket és elég kamuszaknak tűnik, minimális erőfeszítéssel, ezért gondoltam
2018. júl. 4. 20:04
 6/7 anonim ***** válasza:
74%

Haha haha loool.


Nagyon jó pozíciókat lehet vele szerezni, de csakis akkor, ha a beledet kidolgozod :) Itt ki kell tűnni a többiek közül, és úgy igenis van esély külügyre, eura, stb.


Ilyen mentalitással menj valami gazdálkodás és menedzsment, kereskedelem es marketing szintű helyre, ahol színkettes diplomával is egy nap alatt találsz állást :) Nem bántás!

2018. júl. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Csak most láttam a kérdést. NT-n végeztem MA-t BCE. Arra, amit te megfogalmaztál nemhogy ide, de más egyetemre sem érdemes menni. Nekem is voltak téveszméim/nem tudtam mit akarok vele kezdeni, nem is jött be. Az emberek nagy része ilyen, de amúgy sem lenne igény annyi emberre ebben a kategóriából.


Igen büfészak, mert nem ad specifikus képesítést semmire, nem gyakorlat orientált a képzés, rengeteg fölösleges dolgot kell beseggelni - önmagában a papír nem ér semmit de! ha van pontos elképzelésed arról mit akarsz vele kezdeni, pl. ENSZ-nél akarsz majd melózni menekültügyben. És már jó előre szépen el kell kezdeni szervezkedni, céltudatosan gyakornokoskodni, kapcsolatot építeni stb.


Ennyit erről. Igazából ugyanaz, mint a többi hasonló szaknál. Nem segít, hogy ezt senki nem mondja el neked, és ha netalántán nem vagy annyira céltudatos túl későn esel pofára. Persze az egyetemek érdeke, ők nyilván túlértékelik majd mit is ér ez a diploma.

2018. dec. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!