Hogyan lehetnék ügyvéd?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok, 8 osztállyal. 16 évesen otthagytam az iskolát, de már az általános iskolás éveim alatt teljesítettem jól. Ugy voltam vele, legyen meg a kettes, végezzem el az a kötelező 8 osztályt, aztán hagyjam abba az egészet. Mostanában kezdtem el érezni azt, hogy kell az iskola nekem ahhoz, hogy legyek valaki ebben az életben, de nem tudom hol kezdjem el.
2019. szept. 3. 22:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%
Biztos vagy benne, hogy ez a neked való pálya?
2019. szept. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
91%

Ha komoly a kérdés: akkor estin le kellene érettségizni, legalább egy nyelvet rendesen megtanulni, utána felvételizni az egyetemre, kifejezetten erős érettségivel, aztán 5 év egyetem és diploma. 16 évesen fejezted be a 8 osztályt???

Szép dolog, ha az embernek vannak vágyai, de hamarabb kellett volna észbekapj. Nagyon nagyon nagyon minimális az esélye annak, hogy te valaha ügyvéd leszel.

2019. szept. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Hogyha csak a pénz miatt szeretnél ügyvéd lenni akkor felejtsd el. Ahhoz, hogy ügyvéd legyél rengeteget kell tanulnod és küzdened, egy idő után pedig a pénz nem lesz elég motíváció. Az is kell, hogy maga a jog érdekeljen, mert különben hamar kibuksz. Az teljesen jó hogy rádöbbentél, hogy valamit kezdeni akarsz magaddal, de nézelődj még más után is én azt javaslom.
2019. szept. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
91%
Engedd el
2019. szept. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
93%
Nem bántásból de ha az általánost is csak bukdácsolva végezted el, akkor az egyetemen esélyed sem lenne...gyakorlatilag egy 3,5-4 körüli átlagot minimális tanulással is össze lehet hozni ott. Egyetemen több száz oldalt kell megtanulnod 1-1 tárgyból, ráadásul valószínűleg fizetősre vennének csak fel, mert az állami ponthatárt elérni nagyon nehéz + kb 2,5-3 millió forint önköltségesen a tandíj és akkor nem vettem figyelembe a csúszást.
2019. szept. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Nem érdekelt az iskola, csak az szamitott nekem, hogy minel elobb hagyjam ott, de a kepessegem megvolt, amit tudtak a tanarok annak ellenere is, hogy rosszul teljesítettem az, mint diák. Ezt a képességem tudtam is kamatoztatni az életben pénzt terén, 21 évesen ott tartok, hogy milliókat keresek, de hiába, ha egy senkinek érzem magam.
2019. szept. 3. 23:52
 7/19 A kérdező kommentje:
Es mi van akkor, ha tobb szaz oldalt kell megtanulni? Soknak tűnhet, ha csak betűk sokaságát akarom megtanulni, de ha egy tantárgyat, úgy mindjárt más.
2019. szept. 4. 00:02
 8/19 anonim ***** válasza:
92%

Nyilván 8 általánossal milliókat keresel :DD

Nekem az jön le, hogy életedben nem tanultál kb, és az a helyzet, hogy így még az érettségi is rohadt nehéz lenne. Mert tanulni is meg kell tanulni. A 8 osztályt is 16 évesen fejezted be, ha jól értelmezem, és ezt még úgyis lehetetlen kivitelezni, hogy leszarod...érted gondolom, mire akarok kilyukadni..szerintem ne erőltesd ezt, és ezt a legnagyobb jóindulattal mondom.

2019. szept. 4. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Magyar mentalitás megmutatkozik ennél a kérdésnél is.
2019. szept. 4. 02:03
 10/19 A kérdező kommentje:
Rosszul számolsz. A 9.-et még befejeztem, aztán 10.ben hagytam ott az iskolást. De 8 a általános van van csak.
2019. szept. 4. 02:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!