Hogyan lehetnék ügyvéd?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok, 8 osztállyal. 16 évesen otthagytam az iskolát, de már az általános iskolás éveim alatt teljesítettem jól. Ugy voltam vele, legyen meg a kettes, végezzem el az a kötelező 8 osztályt, aztán hagyjam abba az egészet. Mostanában kezdtem el érezni azt, hogy kell az iskola nekem ahhoz, hogy legyek valaki ebben az életben, de nem tudom hol kezdjem el.
2019. szept. 3. 22:40
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
88%
Ez nem számolás kérdése...akkor 9 osztályod van meg, nem 8, az egy dolog, hogy nem fejezted be, sehol egy szóval sem írtad, hogy elkezdted volna a középiskolát. Ez nem magyar mentalitás, ez a realitás. Te magad írtad, hogy leszartad, nem tanultál jól. Vagyis meg kell tanulnod tanulni, ami szintén nem egy egyszerű feladat. Kellene csinálnod két nagyon jó emelt érettségit, minimum egy B2-es nyelvvizsgát, hogy legyen esélyed bekerülni. Gyakorlatilag a 0-ról indulnál, alapok nélkül, több éves kihagyással. Nézz utána ezeknek, és akkor talán te is belátod, hogy mennyire minimális az esélye ennek.
2019. szept. 4. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Alap esetben igen, de olyan ez, mint a sport. Hiaba indulsz tobb ev hatrannyal, ha tehetseged van hozza, nevetsegesen rovid ido alatt behozod azt, amiert masok eveket dolgoztak.
2019. szept. 4. 03:34
 13/19 anonim ***** válasza:

Én sem rosszból mondom de a jog pont az a szak, mint mondjuk az orvosi. Rohadt sok tanulással jár, amihez nagyon jó képesség kell és ambíció a jogászi pályán, nagy az anyagmennyiség, amit el kell sajátítani igen rövid idő alatt. A bejutás sem könnyű, emelt szintű érettségi, nyelvvizsga (inkább màr C1 angol az elvárás vagy több nyelv egy jobb ügyvédi irodában) kell, központi ponthatár van államin, ami nem alacsony. Ha sikerülne is elvégezned (5 év egyetem, de 6-tal lehet számolni), utána 3 év gyakorlati idő majd szakvizsga bazi nagy anyagrészből, ami ha nem sikerül nem vesznek fel a kamarába.

Szerintem gondold át ezt újra, arról nem is beszélve, hogy telített pálya, szóval nagyon jó jogász kell legyél, hogy tudjál érvényesülni.

2019. szept. 4. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Csak abban az esetben kezdek bele, ha kiveteles tehetsegem van hozza. Ha ez meg van, nem kell 9 ev ahhoz, hogy ugyved legyek es ervenyesulni is tudok majd ugyvedkent.
2019. szept. 4. 07:20
 15/19 anonim ***** válasza:

Bár a kérdés teljesen komolytalannak tűnik, főleg ezzel az egy darab "orbán viktor" kulcsszóval, de most ettől tekíntsünk el...


Én dettó így voltam, bántalmazó családba születtem, nőttem fel. Így anonim le merem írni, hogy az apám alkoholista, anyám pedig prostituált volt...

15 éves koromban a szemem láttára lett gyilkosság áldozata.

Sokat voltam gyermek pszichiátrián, de az ottani közösség csak ártott nekem.

De már jóval előtte, általános elejétől piszkáltak és cikiztek az anyagi helyzetem miatt, az osztály és évfolyamtársaim...

Volt, hogy többen vertek meg, vagy harminc gyerek szeme láttára és utána mind azt nyilatkozták a tanároknak, felnőtteknek, hogy én kezdtem a verekedést. Én ezt akkoriban nem tudtam feldolgozni, még az otthoni állapotok terhe mellett, összetörtem.

Pedig amúgy akkoriban volt bennem egy pszichés gát és önvédelemből sem mertem volna senkit sem megütni, mégsem nekem hittek.

Bár következménye nem lett, sosem kezdeményeztek ellenem eljárást, mert erre semmilyen tényleges indok nem volt, a családom miatt mind a diákok, mind a tanárok megbélyegeztek és ezt éreztem... Minden reggel hánytam az idegességtől, volt hogy ténylegesen nem tudtam iskolába menni emiatt, de volt olyan is hogy lógtam, mert féltem. Nem annyira a veréstől, mert azt otthon is megkaptam, hanem a leki megaláztatottságtól.

Úgyhogy emiatt buktam is, már általánosban...

15 éves korom után, nagyon nehezen, de a nagyszüleimhez kerültem...

Akik amúgy nem normálisak, ebbe nem mennék bele, de nem véletlen hogy apám is alkoholista lett.

Aztán megállapítottak nálam depressziót, szociális fóbiát, ezekre relative kemény gyógyszereket kaptam, cymbalta, xanax, stb.

Talán ezeknek a hatására, talán más miatt, de a 9. osztály után egyszerűen nem mentem be és kirúgtak a középiskolából...


Most, hogy már nagykorú vagyok és külön helyen élek, lett egy szakmám, levelezőn hamarosan leérettségizem munka mellett, nagyon jó erettségit leszek képes írni, hogyha minden renben lesz továbbra is...

És igen, utána egyetemre is tervezek menni, mert miért ne? Egy mérnöki szakra...

Rengeteg ember van aki eleve sokkal később érettségizett le estin/levelezőn, mint az átlag, s aztán sikeres lett... Illetve csak be kell menni egy egyetem bármelyik karának, bármelyik szakjára és biztos, hogy lesznek 30, 40, vagy akár 50 éves tanulók.

Lehet, hogy más miatt, de Ők is jóval később jutottak el eddig, s igazából teljesen mindegy hogy mi miatt is, semmiben nem különböznek tőlem, vagy a hozzám hasonlóktól.

Annyi a lényeg, hogy tényleg akarj tanulni, de ez ugyanolyan fontos 18 évesen is, mint mondjuk 25 évesen, enélkül nem nagyon lehet elvégezni egy egyetemet, vagy ha lehet is, értelme nem sok van...

2019. szept. 4. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy az ÁJK mindenképpen 5 év és utána is minimum 3 év mire ügyvéd lehetsz, de ez nem baj... Még akkor is csak 30 körül leszel, vagyis lesz minimum 30 éved ebben a hivatásban.
2019. szept. 4. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Ugyanez tortent velem is. Rossz gyerekkor, elzulles, psziches betegsegek, aztan most probalom ezt helyre hozni.
2019. szept. 4. 08:07
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Trollgyerek hagyd már, nagyon gyenge. :D Kulcsszó: Orbán Viktor, emberek nyissátok már ki a szemeteket és ne etessétek a trollt. :D
2019. szept. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Még fiatal vagy, így nem késtél le semmiről. Mindenképpen le kell éretségizned, legalább egy 4-es átlaggal. Szerintem ezt ebben az esetben estin tudod megtenni, de be is tudsz iratkozni egy gimnáziumba. Nagyon fontos hogy beszélj nyelveket. Az angol nagyon fontos az ügyvédeknél, felsőfok lenne a legjobb. És jó, ha más nyelveket is tudsz. Most már ,,sajnos” csak úgy tudsz jelentkezni egyetemre ha van legalább egy államilag elismert nyelvviszgád. Illetve szerintem magyarból, történelemből emelt érettségi kell!

A jogi egyetemekre 380-450 pontokkal lehet bejutni. Az összes pont amit lehet szerezni az érettségivel az 500 pont.

Van ismerősöm aki a jogin végzett, ô büntető jogot tanult és ugyan úgy ügyvéd. Nagyon sokat kell tanulni, illetve a szó szoros értelmében másolni! Nagyon nagy az anyag és az elvárás is.

Röviden és tömören amit kellene tenned: Le kell érettségizned 4,00 fölötti átlaggal, 2 tantárgyból emelt éretségit kell tenned (jogira a magyar és töri a legoptimálisabb), angolból egy közép, de a legjobb ha felsőfokú nyelvizsgát teszel. És ha ezek megvannak akkor jelentkezz, és nagy valószínűséggel be is kerülsz!

Úi: Ami nagyon fontos még, hogy nagyon határozott személyiségünek kell lenned, és bírnod kell a stresszt nagyon magas szinten.

Remélem sikerülni fog neked!

2019. szept. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!