Hogyan értsem meg?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Az a helyzet hogy nehezen mennek az érettségi feladatok (jelenleg 10. osztályos vagyok).

Jelenleg csak a Történelem tantárgynál áll fent ez a veszély ami elég nagy problémát jelent mert ebből szeretnék emelt szintű érettségi vizsgát tenni.

9.-be csak ötösöm volt, meg is lett az ötös év végén, de most új tanár van nála pedig szokás hogy érettségi típusú feladatokat tesz bele a dolgozatba (forrás megjelölés, térkép stb.)

ezek pedig az előző tanárnál is elég nehezen mentek hiába fújtam kívülről az anyagot, hiába tudtam mindent, egy ábrás feladat ki fog rajtam (nála szerencsére ritkán voltak érettségi feladatok)

Tehát:

Miért mennek nehezebben az érettségi feladatok még úgy is hogy tudom az egész anyagot?

Hogy tudom ezt "ki küszöbölni"?



2019. szept. 4. 14:54
 1/3 anonim ***** válasza:
50%
Azért nem megy, mert csak magolsz.Először keress olyan feladatokat, amelyekhez van megoldókulcs is, aztán magadtól is rájössz, hogyan kell a tanultakat értelmezni.
2019. szept. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hogyan ne magoljak? Eddig bejött a magolás mert mindig tudtam mindent, de most más tanulási módszer kell úgy érzem
2019. szept. 4. 16:52
 3/3 anonim ***** válasza:
Pont erről van szó, meg kell érteni az összefüggéseket.
2019. szept. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!