Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha az ember csak gimnáziumot...

Ha az ember csak gimnáziumot fejez, és nem jár utána egyetemre, akkor van esélye bármire is az életben?

Figyelt kérdés
Vagy túl sok helyen igényelik az egyetemi diplomát, pl. bankokban stb.

2019. szept. 4. 21:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom hol szeretnel dolgozni, de ha olyan helyen, akkor kell diploma, ha nem, akkor nem. Ha van valami ami erdekel vegezz el gimi utan egy szakmat. Es akkor abba a szakmaba dolgozhatsz, es nem kell diploma.

Nekem is csak szakmam van, es érettségim.

2019. szept. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak érettségim van de bolti eladó és takarítón kívül sehova nem vesznek fel, ezért elkezdtem most az egyetemet. Gyárakba nem akarok menni dolgozni mert tudom hogy fizikailag nem bírnám. Egyébként nem feltétlen kell egyetem. Rengeteg OKJ-s képzés van ami ráadásul ingyenes érettségi után.
2019. szept. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Csak gimnáziumi érettségivel szinte semmire. Egy szakmával van!
2019. szept. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
49%

Unokanővérem is csak érettségivel rendelkezik, és egy biztosító cégnél dolgozik ügyintézőként. De van egy ismerősöm, aki szintén sima érettségivel bankban dolgozik, valami hasonló pozícióban.

Nincsenek agyon fizetve, de jó kis irodai munkák ezek.

Szóval az csak a személytől függ, hogy mire viszi valaki sima érettségivel. Viszont jövőre teljesen megváltozik az OKJ rendszer, valami szakmát nem árt majd megszerezni az érettségi mellé.

Viszont ha valaki csak takarítói meg utcaseprős állást talál csak magának érettségivel, az nem a papír hibája.

2019. szept. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!