Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Angol nyelv vizsga és érettségi?

Angol nyelv vizsga és érettségi?

Figyelt kérdés

Ugye 2020-tól már változnak a jogszabályok az érettségit tekintve, többek között kötelező lesz B2-es nyelv vizsga is, így azért nem kapunk már plusz pontot, csak ha van egy másik nyelv vizsgánk is. Viszont ha én azt csinálom, hogy emelten érettségizek angolból és 60% fölötti eredményt érek el(akkor ugye kapok egy B2-es nyelv vizsgát, így kipipálom a kötelező nyelv vizsgát)és emelett van egy C1-es angol nyelv vizsgám, azt beszámíthatom még? Vagy mindenképpen másik nyelvbők kell nyelv vizsgának lenni?

Bocsi ha katyvaszos kicsit a megfogalmazás, remélem érthető



2019. szept. 5. 19:55
 1/5 anonim válasza:
Szerintem 1 nyelvből tett bármilyen és bármennyi vizsga csak egyszer számítható be a pontozásba.
2019. szept. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Erettsegi, par honao nyelvtan, kb maxolsz irasbelin es elmesz bemutatkozni 3-5 pontert szobelin es meg van a 60%
2019. szept. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Szerinted, vagy biztos? Azért tettem fel a kérdést mert erre érdemben egyelőre senki, tanár se tudott válaszolni és neten se találtam olyat ami ezt kifejtené


Nem maga a nyelvvizsga a problémám

2019. szept. 5. 20:43
 4/5 anonim ***** válasza:
Nincs benn a törvényben, hogy különböző nyelvből kell. Ha van emelt angol érettségid, az megfelel egy B2 nyelvvizsgának; + van C1-ed akkor az már 40 plusz pont! Ezt elmondta az igazgatónk többször, megyek is most ősszel szintemelőzni :D
2019. szept. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez így jó. Eduline-on volt egy tartalmas cikk ezzel kapcsolatban, keress rá, mert lehet, hogy több kérdésedet is megválaszolja.
2019. szept. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!