Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért szűnnek meg az OKJ-s...

Miért szűnnek meg az OKJ-s képzések 2020-tól?

Figyelt kérdés

Valahol azt olvastam, hogy Magyarországon 2020-tól 670 OKJ-s képzésből csak 170 képzés marad.

Persze lehet, hogy ez csak egy álhír, de ha tényleg így van akkor miért ?



2019. szept. 6. 18:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt mert egy része már elavult. Másrészt pedig nagyon sok az átfedés, félig-meddig átláthatatlan, idejét múlt.

Nem vagyok kormánypárti, de ez kivételesen jó döntés a részükről, már csak az a kérdés, jó irányban változtatják, vagy full káosz lesz?

2019. szept. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én a 3. tanfolyam-jellegű, tehát iskolarendszeren kívüli OKJ-képzésemet csinálom.


Káoszos, sok az átfedés.



Nekem az első kettő egybevágó volt, akár lehetne egyet csinálni belőlük.


Sok esetben a munkaadók által is lenézett, káoszos, kevés tudást adó képzések vannak.

Meg ami elméleti jellegű (nem asztalos, ács, nem kétkezi), és főleg ugyanolyan nevű egyetemi szak van, ott nem tudom, van-e értelme / a munkaadók szemében értéke az OKJ-papírnak. Mondjuk amit most csinálok, arra is igaz ez. :/



Meg kell reformálni, gyökerestül, de JÓL!!

2019. szept. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

NEM szűnik meg az OKJ. Aki azt mondja, hogy megszűnik az hazudik és hülyeségeket beszél.


[link]

2019. szept. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!