Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Adjatok tanácsot! Gyógypedagóg...

Regszy kérdése:

Adjatok tanácsot! Gyógypedagógusra jelentkeztem folytassam? Pszichológia, tanár, gyógypedagógus?

Figyelt kérdés
Valószínű nem vesznek fel logopédia szakra így maradna az értelmi fogyatékosok szakirány és a tanulásban akadályozott szakirány. Engem mindig is érdekelt a kisgyermekek vagy általános iskolás gyerekek pl sni-sek fejlesztése és ilyesmi pályán képzeltem el magam. Viszont az álmom a pszichológus volt, ez pedig rokonszakma ezért választottam. Pszichológiára kb lehetetlen volt bejutni 440 feletti a ponthatár. Néztem a szakirányú továbbképzéseket is gyógypedagógia alapszak után 1,5 év alatt szinte bármi mást hozzátanulhatnék link a válaszoknál. Ami még nagyon érdekel, hogy szakközépiskolákban tanítanék etikát, pszichológiát, szociológiát, gyógypedagógiát. Nagyon szívesen, én is ilyenbe jártam van már egy kisgyermekgondozó szakmám. De létezik ilyen ráképzés hogy tanár lehessek gyógypedagógia után? Ha pszichológia akkor a családterápia és az iskolapszichológus érdekelne. Mit tegyek? Most dolgozzak és váltsam valóra az álmom? Vagy később lehet másik diplomám is levelezőn munka mellett. A gyógypedagógia 4 év alatt jó alapot adna. Kérem az írjon aki tudja mikről beszélek, hasonló érdeklődése van, vagy ért ezekhez köszönöm.

2019. szept. 7. 17:00
 1/2 A kérdező kommentje:
2019. szept. 7. 17:03
 2/2 anonim ***** válasza:
74%
Gyógypedagógia alapszakon van pszichopedagógus szakirány is. Én most gyógypedagógia levelezőre járok, van olyan csoporttársam, aki ezt a pszichopedet végzi, és utána pszichológiára fog jelentkezni. Szerintem ez a "legegyszerűbb", ha mindenképp a pszichológia érdekel. Mert ha már van egy tanár szakos alapdiplomád (pl. gyógypedagógus-pszichoped szakiránnyal), akkor a diploma pontszámával jelentkezhetsz pszichológiára (ha pl. jeles a gyógyped diplomád, akkor az max pont+nyelvvizsga+kisgyermeknevelő OKJ-ra is kaphatsz plusz pontot). A pszichon viszont a gyógyped diploma alapján sok tárgyat elfogadhatnak az elején, így talán a kezdés picit könnyebb lesz a pszichon.
2019. szept. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!