Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nagyon érdekel a kémia és a...

Nagyon érdekel a kémia és a biológia, de a matekot és az infót is szeretem. Hol tudok tovább tanulni?

Figyelt kérdés

Sziasztok !

11.-es vagyok, most kellene valami döntést hoznom, vagy legalább egy célt kitűznöm magam elé,hogy hol tanuljak tovább. Több dolog is érdekel. A kémiát és a bioszt mindig is szerettem, és egész jó voltam belőle. Olyan szakra is járok a gimimben. De emellett a matek is nagy kedvencem, és az infót is nagyon szeretem. Emberekkel mindig is szerettem foglalkozni, kapcsolatot teremteni. Rengeteget nézelődtem a felvin,de nem igazán tudok döntést hozni. Tudnátok olyan szakokat mondani, amikkel, ha végzek el is tudok helyezkedni, és meg is lehet belőle élni, és ezeket a tárgyakat foglalja magába? Annak nagyon örülnék, ha esetleg valaki, aki már tanul valami ilyesmit felsőoktatásban is tudna tanácsot adni. ( az orvosin rengeteget gondolkodok, de nem tudom, bírnám e a tempóját... Nagyon nem bízok magamban ilyen téren, rengeteg rémtörténetet hallottam)



2019. szept. 11. 17:44
 1/3 anonim ***** válasza:
51%

Attól függ. Milyen pályát néztél ki magadnak? Programozóit? Vegyészit? Mikrobiológusit?

Erre nemigen lehet így egyértelmű választ adni.

2019. szept. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez olyan kérdés amire csak te tudod a választ. Van még majdnem 1,5 éved amíg be kell adni a jelentkezést szóval csak semmi para és egyetemre sem kötelező menni. ;)

De ha érdekel rengeteg irányba el lehet ezekkel menni. Egyrészt ha csak az egyikkel akarsz foglalkozni akkor lehetsz: kémikus/vegyész, biológus, informatikus, matematikus.

És kismillió párosítás létezik ezek kombójával. Teljesség igénye nélkül amikről én tudok: orvos, állatorvos, zoológus, vegyészmérnök, mérnök-informatikus, bionika, meg még egy csomó más.

Nekem az a véleményem hogy mindenből meg tudsz élni bármit is csinálsz csak jól kell csinálni. Válassz olyat amit szeretsz és ne érezd hogy ha most valamit döntesz egész életedben azt fogod csinálni. Azt csinálsz később amit szeretnél. ;)

Szurkolok!

2019. szept. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Az elsőnek: Tudom, tudom. Ezért is kérdeztem ilyen tágan. Csak ötleteket akarok meríteni, hátha valaki mond olyat, ami még meg se fordult a fejemben. Egyébként talán azokat zártam ki eddig, amik szinte csak a bioszra építenek. Vagy kellene hozzájuk nagyobb részben. De teljesen értem miért írtad, azt amit... Én is hasonlóan érzem

A másodiknak: Köszi a válaszod:) Most egy kicsit jól esett. Mindenkitől csak azt halljuk vissza, hogy válassz sávot, válassz szakot, legyen cél blabla. És annyira tanácstalan vagyok. De nagyon jó kategóriában mondtál. A zoológusra eddig még fel sem figyeltem:)

Jelenleg talán annyi haladás van, hogy emelt sávokra biológiával és kémiával jelentkeztem. És emellett infóból is vannak plusz óráim. És igazából ezek azok, amik jelenleg a legjobban érdekelnek. De gondolom majd még ezt szűkítem valahogy a két év alatt.

Köszönöm mindkettőtöknek a választ;)

2019. szept. 14. 07:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!