Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosi vagy vegyészmérnöki?

Orvosi vagy vegyészmérnöki?

Figyelt kérdés
Idén lettem 11-es és a gond, hogy matekot és kémiát vettem fel, viszont már régóta érlelődött bennem, hogy jó lenne orvosira menni, de mindig teljesen lehetetlennek tűnt, hogy végig csináljam, így vegyészmérnöki volt a cél. Idén viszont a matekból már semmit nem értek, nem is érdekel igazán, pedig a vegyészmérnöki szak nagyon tetszett. Szerintetek jövőre át kéne iratkozom bioszra? Idén már nem lehet átiratkozni, csak jövőre, ha megcsinálom biológiából az osztályozó vizsgát. Nem tudom, hogy mi legyen, mert lehet, hogy, meg tudnám kérni a tanárt, hogy beülhetek-e biosz faktra, de nem tudom megérné-e, vagy hagyjam az egész orvosis álmot.

2019. szept. 10. 21:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha lehetetlennek tunt hogy vegigcsinald bele se kezdj.Az csak kello kitartassal es akaraterovel mukodik.Viszont ha erne neked annyir hogy osztalyozozz iden meg bejarj biosz faktra akkor viszont van ertelme.

Ezt neked kell eldontened mennyit szeretnel az eletedbol tanulasra es masok eletenek segitesere szanni.

2019. szept. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem nem kell meghátrálnod a vegyészmérnökitől. Inkább külön matekra járj, nem olyan vészes a matek pl a BME-n sem. Én is túléltem és megcsináltam valahogy...

Az orvosi meg 6 év, nagy kitartás kell hozzá, és nem utolsó sorban az a pálya egy hivatás. Lemondasz a szabadidődről kb, mert rezidensként állandóan ügyelhetsz majd, és mire feleszmélsz, hogy élni kéne 35 éves kiégett ember leszel, mert kizsigerel a szakma, ráadásul kb pénz nélkül, mert ügye agyon se fizetik a dokikat, sajnos.

Csak ismételni tudom magam: szakmai elhivatottság nélkül ne kezdj bele. Ha Te nem úgy kelsz fel reggelente, hogy gyógyítani akarsz, felejtsd el! Ha csak érdekel a biológia, és megfordult a fejedben... Felejtsd el. Amiatt meg, hogy kibukjál és az önértékelésed romokban legyen emiatt, nem kell belekezdeni.

A döntés a te kezedben (fejedben) van.

2019. szept. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a válaszokat.
2019. szept. 11. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!