Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha egy szakgimnáziumban, a...

Ha egy szakgimnáziumban, a szaktárgyakbol megbukok év 11. év vegen, viszont az erettsegi targyakbol (magyar, irodalom, tori, matek, idegen nyelv) nem. Akkor ha átmegyek egy sima gimnáziumba ott folytathatom a tanulmányaimat 12. evfolyamban?

Figyelt kérdés
2019. szept. 12. 17:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy bármelyik gimnázium is díjazná ezt.


Rossz fényt vet rád, főként ha egy teljesen idegen gimibe méssz, ahol nincs mondjuk ismerősöd.


A probléma ott van szerintem , hogy a gimnáziumok 11-ből 12-be már nem nagyon vesznek át bárkit is, hiszen már számít az egyetemi felvételibe az eredményed, és már érettségire készülnek több helyen.


Na mindegy, nem cifrázom, szerintem nem folytathatod, maximum újra 11-be vennének át, de meg kell próbálni ha ez a célod.


egy saját eset : Szakközépbe jártam és 10.-ik végén szín ötös voltam minden tárgyból. Átvettek volna így gimibe, viszont még ígyis különbözetként kellett volna angolt vagy németet tegyek. Így nem vállaltam be, lenyomtam az egészet szakközépbe,így felvettek egyetemre. Ha nem lett volna jó tanulmányim akkor érettségi alapján nem vettek volna fel. Ugyanannyit ér felvételi szempontjából.. :)

2019. szept. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha bármiből megbuksz 11. osztályban, akkor nem kapsz bizit, amibe bele van irva 12 osztályba léphetsz. Tehát nem mehetsz felsőbb évfolyamba.
2019. szept. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mivel nem teljesítetted az évfolyam követelményeit így nem mehetsz 12-be tehát nem tudsz érettségizni.

Szakgimiböl gimibe való átmenethez 11. osztály végén csak az elmúlt 3 év anyagából osztályozó vizsgát kell tenned. Föci kémia fizika második idegen nyelv...

Normális gimi nem fog átvenni. 11. osztályban már van egy kialakult osztályközösség ahová nem hiányzik egy bukott diák. A legalja gimikben lehet próbálkozni de oda jellemzően nem a szellemi elit jár. Nem biztos hogy jól jársz.

Javaslom hogy tanuld a szakmai tárgyat és ne bukj meg vagy próbálj meg esti gimibe átmenni. Persze mindenképpen beszélj a gimivel hogy milyen vizsgákat kell tenned.

2019. szept. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Es esti gimibe atvesznek?
2019. szept. 12. 20:08
 5/5 anonim ***** válasza:
Meggulizod az esti gimiket, kiválasztod a legközelebbit és felhívod őket holnap reggel 8 után. Ott tudnak válaszolni a kérdésedre hivatalosan.
2019. szept. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!