Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tegyek? Bele merjek vágni...

Mit tegyek? Bele merjek vágni 27 évesen?

Figyelt kérdés

27 éves vagyok. A középiskolát anno sajnos nem vettem komolyan... Csak annyit tanultam, hogy olyan közepes legyek. Félvállról vettem az egészet, és így az érettségim se lett túl jó.

Majd' 19 évesen úgy voltam vele, hogy kerüljek már ki az iskolából, és dolgozhassak.Meg is bántam, hogy ilyen felelőtlenül gondolkodtam... Dolgozom is - egy egyszerű raktárosként - 8 éve. Viszont, belefáradtam agyilag ebbe az agyleépítő munkába. Szeretném végre azt csinálni, amit mindig is szerettem volna!

Bevallom, én későn érő vagyok szellemileg. Most gondolkodom úgy, ahogy 19 évesen kellett volna, hogy azt akarom csinálni, amit egész életemben szerettem volna.

Egész életemben szerettem a biológiát! Szeretem az állatokat, növényeket, érdekel a molekuláris biológia; a biológia minden formája.

Biológus szeretnék lenni, de ehhez ugye 2 tárgyból emelt érettségit kell tennem(biológiából és kémiából szeretnék), és a matekot meg a fizikát is alaposan fel kéne elevenítenem(magántanárokkal).

De, jelentkeztem élelmiszeripari technikumra is, gondolván, hogy a technikum felkészít az egyetemre. Többen tanácsolták, hogy tegyek így, és ha ez jól megy, akkor menjek egyetemre.

Viszont, nem tudom, hogy jól teszem e- ha elvégzem ezt a technikumot, mert az élelmiszeripar is érdekel ugyan, de messze nem annyira, mint a biológia! És ezért a technikumért nem kapok plusz pontot a biológia szakra!

Tehát, azon gondolkodom, hogy az újbóli érettségire gyúrjak e rá most, meg a tárgyak felelevenítésére vagy menjek előbb erre a technikumra főpróbaként, és utána érettségizzek le, és célozzam meg az egyetemet.

Tudom, hogy nagyon nagy út, ha belevágok, de csak ez a hivatás tenne engem boldoggá!



2019. szept. 12. 22:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi a fenének mennél el valahova, amivel semmi terved, és ami nem érdekel? Csak azért, mert más azt mondja? Tök fölösleges időpocsékolás. Minek? Nézd meg az emelt biosz és kémia feladatokat, hogy lásd, hogy egyáltalán van-e esélyed megtanulni. A biológia szak nem arról szól, hogy szereted az állatokat és növényeket, hanem az száraz tudomány. Megvan hozzá a képességed?
2019. szept. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én egyetértek az előttem szólóval, nyugodtan kihagyhatod a (te szempontodból) fölösleges kört, így is éppen elég időt vesztegettél olyasmire, amire nem akartál.
2019. szept. 13. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Igazatok van! A biológiához megvan, de a kémia nem lesz egyszerû így a nulláról.

Tudom, hogy az egyetemi biológia konkrétan tudomány, és tele van száraz reáltárgyakkal, nem csak az állatok meg növények rendszerezésérõl szól.

Azok a tárgyak, amiket szerettem, azok könnyen a fejembe "folytak", a reál tárgyakkal már nem volt ilyen könnyû dolgom. De, azt hozzá teszem, hogy nem is igen törõdtem velük, mint írtam fentebb a kérdés alatt.

A szorgalmamban és a kitartásomban bízom.

2019. szept. 13. 06:51
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért olvasd át a bilológusképzés mintatervét. Én állatorvosisként (szóval nyilván érdekel a bilológia, állatok, tudomány) kb elöbb ölném meg magam mint mennék el biológia szakra.
2019. szept. 13. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, hogy tele van kémiával, meg van fizika éy matematika is bõven!

Bizony, ezeket elölrõl kell kezdenem a megfelelõ tudásszint eléréséhez.

2019. szept. 13. 11:34
 6/10 anonim ***** válasza:

Én a proginfóba vágtam bele és az első hét után kb pánikban vagyok. :D


Előtte már hónapokig tanultam programozni, tehát láttam, hogy szeretem és hogy ugyan sokszor nehezen (néha sírtam is), de bírom azt, hogy a 8,5 - 9 óra munka után még bizony tanulok, hétvégén is.


Azt kell tisztáznod magadban, hogy bírnád-e, hogy sokat kell tanulni és igazán érdekel-e, akarod-e.

Írod, gimiben nem voltál szorgalmas.

Nekem amúgy jó agyú barátaim csinálják 5-10 éve az alapszakot, mert ilyen szinten lusták. Otthon dumálgatás, sorozatnézés megy, de tanulás sohasem. Vizsga előtt se.


Ezeket kell tisztáznod, különben pedig vágj bele!

2019. szept. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hűha! Az sem egyszerû! De, példa vagy számomra, hogy mégis belevágtál felnõttként, meló mellett! :) Hajrá!😉
2019. szept. 16. 09:24
 8/10 anonim ***** válasza:

Én ugyanígy vagyok ezzel csak én 23 éves vagyok :) De tudtommal csak biológiából kell emelt érettségi plusz egy nyelvvizsga ahhoz hogy biosz szakra jelentkezhess, nem?

Én is most kezdek újra tanulni mindent.. igaz még nem vagyok benne 100%-ig biztos, hogy bioszra akarok menni, de inkább elkezdem tanulni, hogy később, ha mégis oda akarok menni, már meg legyen az alapom.

Én is olyan munkát végzek ami teljesen leépít szellemileg. Szóval átérzem! Ha neked ez tetszik, vágj bele! A tanuláshoz sose leszel elég idős! :)

2019. szept. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy vannak még sorstársaim! :)

Nem, sajnos már nem így van! Idén még elég volt egy tárgyból emelt érettségi, de 2020 - tól már kettő tárgyból kell emelt érettségit tenni! Ja, és ne felejtsük el, hogy a 300 pont így sem biztos, hogy megvan!

Viszont, ha két tárgyból megcsinálod nagyon jól emelt szinten az érettségit, akkor már jók az esélyek a bekerülésre, de a többi tárgynak is azért jól kell sikerülnie!

Az emelt érettségiért nem jár plusz pont 2020 - tól!

Sokat agyalok rajta, hogy munka mellett fog e menni, mert ahhoz olyan munkahely kell, aminek rugalmas az időbeosztása.

2019. szept. 30. 20:43
 10/10 anonim ***** válasza:
Utána néztem és sima bioszra elvileg csak emelt biológia kell. A törvényben az van, hogy 2020tól egy emelt és egy nyelvvizsga kötelező. Bioszra eddig is kötelező volt az egy emelt, ezzel a törvény emeltes érettségije le van tudva :)
2019. okt. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!