Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Járműmérnök bsc után milyen...

Járműmérnök bsc után milyen msc szakot javasoltok?

Figyelt kérdés

Abban a dilemmában vagyok hogy nem tudom milyen mesterképzési szakot válasszak járműmérnöki alapképzésem után amit a bme-n csinálok.

Egyre jobban érzem azt, hogy ezek a száraz mérnöki tárgyak nem teljes mértékben nekem valók, csinálom őket és teljesítem de nem akarom ezt csinálni egész életemben,( illetve nem is szeretnék végig beosztott maradni, szeretnék elérni egy vezetői beosztást is) ezért szeretnék kicsit elkanyarodni ettöl a mesterképzésen, de azért nem teljesen akarom magam mögött tudnia műszaki dolgokat.


Gondolkoztam műszaki menedzser msc-n kérdés ennek mennyire van értelme, bár több helyen is láttam hogy egy ilyen memedzseri msc egy mérnöki bsc-vel ütőképes páros.


Valamint akár még a formatervezői msc is szóba jöhet, csak félő, hogy ennek nincs kerete Magyarországon.


Ha bármi ötletetek vagy tapasztalatotok lenne kérlek osszátok meg velem, mert jó lenne valami biztos irány.


Előre is köszönöm a válaszokat.



2019. szept. 20. 11:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én gépész MSC-re mennék, sokkal több helyre mehetsz vele mint járműsként. Sok HR-es aki behív interjúzni, sajnos nem is tudja, hogy elég hasonló a képzés.


Ha elvégzed a képzést akkor van egy papírod ami itthon a legtöbb helyre keresett.



De nem feltétlenül csak tervezésben lehet gondolkodni. Sztem az a legszárazabb.


-Elmehetsz a gyártásban folyamatmérnöknek.

-Lehetsz projekt menedzser. Keresnek juniorokat is.

Itt a tervezéstől kezdve a gyártáson át, a projekt anyagi részéig mindennel kell foglalkoznod. Csomó kóperáció meg egyeztetés és hasonlóak.

-Elmehetsz vele kereskedni is. Egy csomó cég keres SALES- területére és üzletkötésekhez mérnököket. Evvel össze vissza utazhatsz a vevőkhöz.


Én választanék egy olyan diplomát amit a cégek többsége keres (én a gépészt mondanám) és utána választanék egy olyan céget ami kínál olyan állást ami nem "száraz" nekem.

Van elég sok.

2019. szept. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

És mindenhova előbb behívnának mint egy mű menedzsert. Biztosabb a tudás a hátad mögött mint neki.


És mondjuk maradjunk a Sales vagy Projekt menedzseri iránynál amit mondtam.

Ha elmész egy tárgyalásra vagy egyeztetésre, sokkal komolyabban vesznek ha a műszaki tudás erős a hátad mögött.

Még ha ott egyéb soft skillek is kellenek.

2019. szept. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszod, nagyon jól látod valóban ez a projekt illetve sales menedzser-i irány lenne az amit szeretnék csinálni, ezért gondoltam arra, hogy műszaki menedzseri mesterre menjek, mivel már az a mérnöki tudás a hátam mögött van ami ezekhez kell, viszont a gazdasági részen a tudásom nem igazán kielégítő., ami pedig úgy szint fontos lenne egy ilyen menedzseri feladatkörhöz.

Ha viszont gépész mesterre mennék akkor honnan tudnám megszerezni azt a gazdasági tudást ami szükségeltetik?

Válaszod előre is köszönöm.

2019. szept. 22. 13:47
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Más mérnöki területen vagyok, de azt a minimális gazdasági tudást ami kell a projekt menedzsmenthez ahhoz nem kellett iskola.

Alap gazdasági fogalmakkal kell tisztában lenni, excelt kezelni kell tudni és ennyi. Az első 1-2 projekted alatt felszeded ami kell a gazdasági témából.


Az fontosabb, hogy a műszaki tudásod legyen minél magasabb, és, hogy legyél talpra esett és rugalmas.

2019. szept. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!