Orvosi gyerek mellett?

Figyelt kérdés
Szerintetek elvegezheto az orvosi egyetem kisbaba mellett? Foleg olyanok valaszara lennek kivancsi, akik jartak mar ebben a cipoben

2019. szept. 22. 07:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem esélytelen lenne, a kutyáimra sincs elég időm. Viszont ha van elég segítséged akkor talán kivitelezhető, kérdés az, hogy mennyire tesz jót egy gyereknek, ha keveset van vele az anyja. Főleg amíg szopik.
2019. szept. 22. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Esélytelen.


Vagy a tanulás rovására megy, vagy a gyerek sínyli meg. Az meg van hogy a 6 éves orvosi egyetem után rezidensi képzés alatt ügyelned is kell majd (akár szenteste is), majd a szakvizsga sem lesz egyszerű.


Persze biztosan van akinek sikerült ezt megoldania.

2019. szept. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
9%

Szerintem is esélytelen vagy karrier vagy család már ami az egyetemet és a pályakezdést illeti.


Lehet, hogy valaki bevállalta de biztosan az orvosi rovására ment valamilyen szinten, még akkor is ha volt segítség és le lehet passzolni a gyereket a rokonoknak, bár nem tudom úgy mi értelme van a gyerekvállalásnak.

2019. szept. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Kuka, biztos hogy nem
2019. szept. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%
A családomban van erre példa, igaz, hogy ott az egyetem közben jött a baba. Nagy-nagy családi összefogás eredményeként, és a baba mellett aktívan közreműködő férj segítségével sikerült a hölgynek elvégeznie, befejeznie az orvosi egyetemet.
2019. szept. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ismertem olyan orvost, aki ezt tette. Tönkretette mindkét gyerekét, amíg a szakvizsgáira tanult. Orvosnak is pocsék, anyaként is elvérzett. Két életet tönkretett biztosan, és hogy orvosként még hányat, az isten tudja. Te ne tedd!


Először tanulni, babázni ráérsz utána is. A kettő együtt nem megy. Sehol sem, az orvosin biztos nem.

2019. szept. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Forditva mar nem megy, mar van egy fel eves kisfiam :) 29 eves vagyok es most talaltam ra a szerelem hivatasomra... ezek szerint ezt az almot el kell engednek a kisfiam es ferjem erdekeben:( na mindegy, #momlife

Koszonon a valaszokat

2019. szept. 22. 09:54
 8/10 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy pont az egyetem első pár éve az, amikor tényleg nagyon sok időt bele kell fektetni. A gyerekednek meg szintén az egyik legfontosabb időszaka ez, hogy mellette legyél. Ha már iskolás lenne, megint másabb lenne, de akkor is ott a vizsgaidőszak, amikor azért 1-1,5 hónapig reggeltől estig csak tanulsz.
2019. szept. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
69%
Ha nincs hatalmas nagy családi segítséged (orvosi csak nappali tagozaton van!!), akkor flejtős. Főleg majd 30 évesen. Mire végzel, túl lennél a negyvenen...És akkor lennél csak kezdő szakorvos...
2019. szept. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Orvostanhallgató vagyok, a 2 éves unokahúgomra szoktam néha vigyázni. Nem a "baba" kategória, de még ő is szinte folyamatos figyelmet igényel. Ha csak előveszem a telefonom, hogy megnézzem az időt, már akkor szól, hogy ne telefonozzak, hanem rá figyeljek, játsszak vele. Persze mindenkinek lelke rajta, hogy úgy neveli a gyerekét, hogy "nézzed a mesét" vagy "ott a játékod, játsszál", esetleg lepasszolja minden nap a nagymamának, nagynéninek, egyéb rokonnak, vagy úgy, hogy igenis leül vele, magyaráz neki, játszik vele, mesét olvas, bevonja a főzésbe, ház körüli dolgokba. Én a másodikat ajánlanám, de az orvosi csak az első mellett menne, de még úgy is nehézkesen.
2019. szept. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!