Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az ELTE fizika szakja mellet...

Az ELTE fizika szakja mellet van eséj még közgazdaságtant tanulni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nagyon érdekel mindkettő és egyiket sem akarom elhagyne, de nem vagyok egy ,,csoda gyerek".

Vagy nagyon túl válalnám magam ?



2019. szept. 30. 18:02
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
bocsánat a helyesírási hibákért nagyon siettem
2019. szept. 30. 18:04
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
hát esély az van
2019. szept. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%
Ha nem vagy csodagyerek a fizika szak magában is épp elég nehéz lesz. Amúgy hobbiból azt tanulsz a későbbiekben amit akarsz, de főleg ha kutatni szeretnél marhára felesleges lenne a közgáz.
2019. szept. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
nem szeretnék kutatni, hanem alkalmazozz fizikát tanulnék inkább
2019. szept. 30. 18:27
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor végezd el a fizikát, aztán meg ki tudja mit hoz az élet. A kettő egyszerre biztos, hogy nem fog működni.
2019. szept. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
76%
Hacsak nem egy Elon Musk vagy (akarsz lenni), akkor nem sok esélye van a kettőnek együtt.. kivéve persze, ha beáldozod az éjszakákat...
2019. okt. 1. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Baluba ***** válasza:
100%

Közel sem annyira lehetetlen, mint itt néhányan állítják, de nem könnyű.


Viszont a kérdés az az, hogy szükséges-e? Sokáig én is gondolkodtam, hogy ELTE matek mellett elvégzek egy közgázt is, de lebeszéltem magam, mert feleslegesnek éreztem. Jobban jársz, ha veszel egy könyvet, amit a kedvenc gazdasági területedről szól, és azt elolvasod. Én így tettem, két hét alatt átrágtam magam a 800 oldalon, és azóta a munkám szerves része ez a tudás.

2019. okt. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
És a fizikát hol tudnám a legjobban hasznosítani (nem kutatás)
2019. okt. 1. 20:47
 9/15 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy milyen szakirányt választanál. Mi érdekel?


Egyébként tévesen mondja az egyik válaszoló, nem kell csodagyereknek lenned, hogy elvégezd a fizika szakot. Elég, ha érdekel és alapvetően okos vagy.

2019. okt. 2. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem azt írtam, hogy annak kell lenni hozzá.. Mindenesetre, igen túlvállalnád magad. Ha érdekel bőven lesz még időd a közgazdaságtannal foglalkozni és hasznosítani a tudásod. De ha a fizikát elkezded akkor, azt csináld teljes gőzzel!
2019. okt. 2. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!