Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Dietetikát szeretnék elkezdeni...

Kleyo kérdése:

Dietetikát szeretnék elkezdeni hallgatni, valamely neves magyar egyetemen. Van esélyem?

Figyelt kérdés
29 éves vagyok, a napokban megvásárolok egy online biológia érettségi felkészítőt, természetesen emelt szinten. Mi egyébre volna szükségem, hogy biztosan bekerüljek költségtérítéses, levelező szakra? Sajnos középiskolában nem orientálódtam kémia, fizika felé, persze ezt most szívesen bepotolnám májusig, amennyiben szükséges. Ha lehet ezek közül az egyiket csak közép szinten. A tanulásból már eléggé kiestem, félek, hogy több kell hogy sikerüljön.

2019. okt. 2. 08:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Van hajrá
2019. okt. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi, esetleg valami jó tanács, tapasztalat? :D
2019. okt. 5. 19:06
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Májusban tettem emelt biosz érettségit 4 év kihagyás után, most a Soten ülök :)

5 hónap alatt készültem fel, bár én magántanárhoz is jártam, de szerintem anélkül is teljesíthető.

Ha májusban mész, bő fél éved van még. Ha rászánod az idődet, simán teljesíthető a biosz!

Viszont az is számít, korábban milyen lett az érettségid, mely tantárgyakból lett a legjobb. Idén 417 volt a ponthatár, ha emeltezni csak bioszból akarsz, akkor annak és a másik beszámított tantárgynak is elég erősre kell sikerülnie. Illetve már a nyelvvizsga is bemeneti követelmény.

Tanácsolni azt tudom, hogy ne csak a könyv felett ülj, csinálj sok feladatot és írj minél több esszét! A kémiára érdemes ráfeküdni, mert érettségin is fontos, de egyetemen már létszükséglet.

Ha dolgozol érte, képes vagy rá, sok sikert! :)

2019. okt. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A kémiától tartok. Elvileg jövőre már kettő emelt szükséges, nyelvvizsgám már van. Arra gondoltam, ha nem feltétlen muszáj, akkor angolból, és bioszból csinálnék emeltet, nem pedig kémiából. Viszont abból középszintűm sincs. A probléma az, hogy dolgozom. Még nem tudom, hogy kellene beosztani, remélem sikerül :D Te mennyi tanulással hozzad fel magas emeltre? Heti hány óra?
2019. okt. 30. 07:01
 5/7 anonim ***** válasza:

Napi 1-1,5 óra, de igazából ha kicsit többet szánok rá, sokkal jobb lehetett volna. Az is hiba volt részemről, hogy kevés érettségit csináltam, pedig bizonyos szint felett az már többet ér, mint a tankönyv.

Két emelt? Én úgy tudom, az továbbra is csak az osztatlan szakokon kötelező az egészségügyben.

Dietetikára amúgy szinte bármilyen érettségit elfogadnak, valaki angol-magyarral jut be. :D

Javaslom az egészségügyi ismeretek nevű tantárgyat. Ezt eü szakközépiskolákban oktatják és emelt szinten is könnyű sok pontot szerezni belőle.

2019. okt. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, félig megnyugodtam, hogy talán nem vagyok teljesen reménytelenén :D ma fogok az egyetemen érdeklődni. Remélem ők sem szolgálnak rossz hírekkel.
2019. okt. 31. 09:16
 7/7 anonim ***** válasza:
Korántsem reménytelen! :) Sok sikert és kitartást!
2019. okt. 31. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!