Ha az ELTE kínai szakra szeretnék jelentkezni ez kötelező?

Figyelt kérdés
Ebben a tanévben fogok érettségizni. A szak követelményeinél az van írva hogy magyar vagy töri, és angol, stb... Fel van sorolva sok nyelv, alá pedig az, hogy legalább EGYET emelt szinten teljesiteni kell. Tudom hogy egy emeltért már nem fog plusz pont járni, de abban a hitben voltam, az angol emelt akkor elég lesz, mert amugy sem olyan magas oda a ponthatár. Namost volt egy ilyen tájékoztatás a suliban az új rendszer miatt, es ott azt mondták, ha "és"-sel van elválasztva a "magyar vagy töri" A többitől amiben az angol is benne van, akkor hiába van odaírva hogy legalább EGYET emelt szinten kell teljesiteni, csak az angol az nem jó, mert annak az egynek vagy a törinek, vagy a magyarnak kell lennie és most eléggé el vagyok keseredve mert én csak az angolra készültem. Most akkor ez tényleg így van és nem vesznek fel a szakra ha csak angolból emeltezek? Bocsánat ha hülye kérdés, és nagyon köszi a válaszokat!

2019. szept. 15. 22:13
 1/2 anonim ***** válasza:
89%
Nem. Ha egy konkrét tárgyból kérnek emeltet, akkor azt jelzik is a felsorolásban a tantárgy neve mellett. Ha csak szimplán annyi a kikötés, hogy legalább egyet emelt szinten kell teljesíteni, akkor az csak azt jelenti, hogy a felsorolt tárgyak közül választhatsz egyet, amiből emeltet írsz.
2019. szept. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
91%
Magyarul az emelt angol is jó :)
2019. szept. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!