Milyen szakra menjek?

Figyelt kérdés

12-es vagyok, de semmi elképzelésem sincs. Az a baj, hogy nem igazán érdekel semmi és fogalmam sincs milyen szakot válasszak, pedig szeretnék mindenképpen továbbtanulni.

Inkább humán beállítottságú vagyok. Érettségi kapcsán szóba jött az emelt angol és emelt történelem érettségi. Ötödik tárgynak az informatikát gondoltam.

Tudnátok segíteni, hogy ezekkel a lehetőségekkel milyen szakra érdemes mennem? Nézegettem a Felvit is, meg tanácsadóhoz is járok, de eddig nem jutottam előrébb. Milyen hiányszakmákat ismertek, mire van igény ami jól is fizet? Melyik az a szak, amivel nem lehet mellényúlni, ha azt választom? Melyikeket érdemes kerülni, mert nem lehet elhelyezkedni a szakmában?



2019. okt. 7. 18:15
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

humán ágon ne menj tovább ha Magyarországon akarod kamatoztatni.

Ha semmi se érdekel akkor szerintem nem való neked, sokan járnak úgy hogy valami külső vagy belső kényszer hatása miatt mennek továbbtanulni, olyan dolgokat amik nem is érdeklik őket és el se végzik végül.

Alapból nehéz ez, ha pluszba rá még nem is érdekel akkor kínkeserves az egész, tapasztalatból tudom, érdekel engem az amire járok, de van pár tantárgy ami egyáltalán nem érdekel engem és azokba több időt kell fektetnem annak ellenére hogy kisebb kreditű, míg egy másik magasabb kreditűhöz annyi idő se kell.

2019. okt. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!