Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetséges hogy 283 ponttal...

Lehetséges hogy 283 ponttal be lehet jutni egyetemre?

Figyelt kérdés
280 a min. ponthatár.

2019. jún. 5. 10:54
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
A szaktól függ.
2019. jún. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
12%
En speciel nem engednem,hogy ennyi ponttal valaki egyetemre menjen... Mit csinaltal 4 even keresztul?
2019. jún. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ

Ha pl 100 embert vesznek fel, de annak a 100-nak 284 pontja van, már nem jutsz be

De hivatalosan lehetséges, ha az adott szaknal max 283 a ponthatár

2019. jún. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
27%

Vannak szakok, ahova igen. Sajnos sokszor ilyen szakokra is, mint pl. óvodapedagógus, tanító... pedig szerintem fontos lenne, hogy ezekre a szakokra kifejezetten jó képességű, okos fiatalok menjenek. Márpedig aki 283 pontot ért el a felvételin... :( Persze pedagógushiány van, valakit fel kell venni, csak rossz belegondolni, hogy az én gyerekeimet taníthatják majd olyanok, akik 2-esre, 3-asra érettségiztek.


Biztos több más szak is van hasonló ponthatárral, de én is azon a véleményen vagyok, hogy aki ennyi pontot ér el, az nem feltétlenül egyetemre való. Annyi szép szakma van, amikkel jól is lehet keresni, sokkal jobb lenne, ha nem akarna mindenki diplomás lenni.

2019. jún. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
Vidéki egyetemek mérnök szakjain gyakran akkora a létszám keret, hogy a pontszám a törvényben meghatározott minimum, azaz 280. Ergo lehet, sőt az elmúlt évek tapasztalata alapján valószínű, hogy idén is lesznek olyan helyek, ahova 283-al be lehet jutni.
2019. jún. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
13%
ja csak aki 280 ponttal megy mérnökire fél év után el fog vérezni. válassz inkább vmi felsőoktatási szakképzést ami érdekel, van egy csomó.
2019. jún. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
74%

"ja csak aki 280 ponttal megy mérnökire fél év után el fog vérezni. válassz inkább vmi felsőoktatási szakképzést ami érdekel, van egy csomó"


Ez nagyon nagy butaság. Semmi köze a közép anyagnak az egyetemi anyaghoz. Teljesen más. Lehet valaki középbe rosszabb volt, rossz érettségit csinált, de attól még egyetemen lehet jó.

2019. jún. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
27%
"semmi köze a középiskolai tananyaghoz" ne próbáld már megmagyarázni hogy akinek 283 pontja lett (valszeg max 3as matek közép) az mérnökire való, fogalmad sincs az egészről, azért beszélsz hülyeségeket.Épp ezért is hullik ki a mérnökhallgatók 70%-a, mert pályaválasztásnál ilyen szuper tanácsokat adnak szerencsétleneknek. Vannak olyan egyetemi szakok amiket lenne esélye megcsinálni ha érdekli (egy szakmával lehet akkor is jobban járna), de mérnökihez ez kevés lesz.
2019. jún. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
24%
Ez pont olyan mintha vki 2 es német érettségivel akarna nyelvtanár lenni.
2019. jún. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
86%
Én pont 3 mas matekkal mentem mérnökire. Egész középsuliba rossz volt a tanár. Villamosmérnökin voltam. Elektrobol is érettségiztem. És időbe végeztem. 4-5 voltam mindenből. Tessék. Itt a saját példám arra, hogy nem a középsulis eredmény számít, hogy ki hogyan teljesít később.
2019. jún. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!