Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit érdemes tanulni lányként...

Mit érdemes tanulni lányként amivel jól lehet elhelyezkedni és keresni?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

félévkor kell faktot valasztanom es meg nincs elkepzelesem, hogy milyen iranyba szeretnek menni...igazabol a velemenyetekre vagyok kivancsi, mert nem vagyok tisztaba teljesen azzal, hogy manapsag mit erdemes tanulni aminek jovoje is van. Mindenkepp foiskola/egyetem.

Amik nem igazan erdekelnek/mennek az a matek, fizika.

Amik erdekelnek es mennek is az az angol, nemet, tori es kemia.

Csak otleteket varok, nem mastol varom el, hogy helyettem gondolkodjanak, csupan minel tobb lehetosegrol tudni szeretnek.

Elore is koszonom ha valaszoltok☺️



2019. okt. 18. 20:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%

Valami informatika, programozó, ilyenek? Ezekben jó pénz van.


Az a baj, hogy írnám a mérnökit, csak kilőtted a lehetőségeid, hogy nem szereted a matekot és a fizikát. És ugyanezen okok miatt, mivel a matekot nem akarod, így se a vegyészmérnökit, se a pénzügy számvitelt is el lehet felejteni.


És miért írsz ilyeneket, hogy ,,egy lánynak?" Sehol nem számít, hogy lány vagy.

2019. okt. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
28%

A kémiával nem fogsz tudni komolyabb szintekre eljutni ha a matek/fizika nem nagyon érdekel/megy. Ma már a Kémiai Nobel-díjat is inkább fizika jellegű kutatásokra adják, ugyanis ma a kémia már nem egy annyira átütő tudomány.


Tehát a reál dolgokat felejtsd is el és ne vagyánykodjál itt a gyakorikérdéseken hogy hű de jól megy nekem a kémia, meg hogy milyen jó vagyok kémiából, ha közben sehol se vagy belőle.


Te egy humán beállítotságú ember vagy nem reál, érted, felfogtad mi a helyzet? HOgy gondoltad te hogy kémiával bármit is elérhetsz ha nem megy a matek.... na de mind1, hagyjuk is.


Töri angol némettel valami occsó bölcsész diplomát tudnál szerezni.

2019. okt. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nem gondolom magamat hulyenek real tantargyakbol, leirtam, hogy nem mennek vagy nem erdekelnek, a fizika megy, de nem erdekel, a matek nem megy annyira, hogy ezzel tudjak foglalkozni. Egy szoval nem allitottam, hogy teljesen nulla a tudasom, csak nem erossegem. Ettol fuggetlenul igenis megy a kemia, hadd ne kelljen bizonygatnom random embereknek, mar bocsanat. Azt sem mondtam, hogy akarmelyik fent emlitett targgyal foglalkozni szeretnek, csupan felsoroltam a lehetosegeket. Ez az oldal arra van, hogy kerdezzek, ha nem tetszik a kerdesem es a hozza tartozo leirasom akkor nem kell valaszolni.

1. Valaszolo koszonom, igen tudom hogy a matek-fizikaval nagyon sok mindent kilottem, pont ezert vagyok kicsit tanacstalan. Igazabol nincs kulonosebb oka annak, hogy megemlitettem, hogy lany vagyok, hatha szamit alapon irtam oda☺️

2019. okt. 18. 22:36
 4/13 anonim ***** válasza:
41%
Magyarországon az a baj, ha humán terület érdekel az fullos, mert az emberek 80%-a humán területre megy sajnos, mert pocsék a reál oktatás nálunk (én nem hiszek ebben a beállítottság kérdésben, ez inkább a tanításon múlik). Szóval ezzel az érdeklődési körrel nem kapsz egy igazán jól fizető állást, az a reál területeken van mert hiány van belőlük és nagy az igény. Úgyhogy én a helyedben ráerőszakolnám magamra vmi reál szakot, készülnék piszkosul és keményen, így lesz egy jól fizető állásod.
2019. okt. 18. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm.

Pl. egy nemzetközi gazdálkodás szakhoz mennyi matek kell illetve mennyire nehéz? Nem igazán tudom, hogy egyáltalán milyen is egyetemen a matek, ennek még nem néztem utána

2019. okt. 19. 08:08
 6/13 anonim ***** válasza:
79%

"Úgyhogy én a helyedben ráerőszakolnám magamra vmi reál szakot, készülnék piszkosul és keményen, így lesz egy jól fizető állásod."


Aztán majd a pszichológus (bölcsészkarról) meghallgat, hogy 30 évesen kiégtél...

2019. okt. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
2019. okt. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a videót, belenéztem és nagyon érdekesnek találom. Erről eszembe jutott, hogy érdemes lenne-e elmenni pályaválasztási tanácsadóhoz?

Nem nagyon szeretném magam ráerőszakolni valamire amit nem szeretek, mert azért mégis egész életemben ezt kell csinálnom. Sajnos nem szeretem a matekot és ezzel elég sok szakma kiesett, de akkor inkább ne legyen olyan a fizetésem mint egy mérnöknek, cserébe szeressem amit csinálok, remélem sikerül majd már úgy faktot választanom, hogy tudjam mit fogok csinálni.

2019. okt. 19. 08:51
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy azt elnézem, lehetsz pszichológus, de akár nyelvtanár is. Magyarral hogy állsz?
2019. okt. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!!


Husz eves fiu vagyok nemzetkozi gazdalkodason!

Elhiszem h tanacstalan vagy mert egy eve en is az voltam!

Iden bme gtk-n kezdtem nemzetkozi gazdon es nem bantam meg. Allamin vagyok. A ket huzos targy a matek es a kozgaz. De meg lehet tanulni, csak szorgalmasnak kell lenni! A kilatasaid lenyegesen jobbak lesznek egy ilyen diplomaval, mint egy bolcsesszel, es pl en tanulok pszichologiat is meg majd filozofiat is szoval nem az a szaraz szak. Az osszes polgari csaj akinek semmi ertelme nincs az eletenek ebben a nagy vilagban ezekre a szakokra megy, oszinten ketlem hogy a matekot alkalmazni fogod a munkad soran valaha egy gazdasagi szakon, de nem akarom ezt megmondani elsoeveskent.

2019. okt. 20. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!