Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit érdemes tanulni lányként...

Mit érdemes tanulni lányként amivel jól lehet elhelyezkedni és keresni?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

félévkor kell faktot valasztanom es meg nincs elkepzelesem, hogy milyen iranyba szeretnek menni...igazabol a velemenyetekre vagyok kivancsi, mert nem vagyok tisztaba teljesen azzal, hogy manapsag mit erdemes tanulni aminek jovoje is van. Mindenkepp foiskola/egyetem.

Amik nem igazan erdekelnek/mennek az a matek, fizika.

Amik erdekelnek es mennek is az az angol, nemet, tori es kemia.

Csak otleteket varok, nem mastol varom el, hogy helyettem gondolkodjanak, csupan minel tobb lehetosegrol tudni szeretnek.

Elore is koszonom ha valaszoltok☺️



2019. okt. 18. 20:23
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

A pszichológia igazából érdekelne, viszont nem tudok semmit róla, de utána fogok nézni. Nyelvtanár dolgon gondolkoztam, viszont semmiképp nem iskolában, maximum nyelviskolában. Ja és a magyart szeretem.


A nemzetközi gazdálkodás szak érdekelne a legjobban ha valamennyire mégis matekos irányba indulnék el. Ezt is még meglátom akkor.


Köszönöm amiket írtatok☺️

2019. okt. 20. 08:41
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Nemzetközi gazdálkodás jó választás! Egy barátnőm ment arra, nem volt jó matekból, humános beállítottságú és elvégezte, külföldön dolgozik jó pénzért. :D
2019. okt. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Nyelvtanárkent magán órákat is adhatsz, van rá kereslet bőven.

Van olyan pszichológus, aki már az elején is jól keres, cégeknél treningeket szervez stb., de ehhez ugyanolyan jó kapcsolatok és protekció kell, mint ha egy nyelviskolában akarnàl dolgozni. Volt osztálytársam (nagyon jó barátnőm) végzett 2 eve pszichologusként. Ez egy olyan szak, aminek csak mesterképzéssel együtt van értelme, mert a 4 éves alapképzéssel még csak viselkedéselemző leszel, akiket nem is keresnek sehova. Szóval alap+ mester az 6 év, mire kikerülsz, és a nagy atlag az, hogy közalkalmazott minimálbér, nettó 130 ezer ft. Ráadásul ha érni is akarsz valamit, akkor vegzes utan 5 even belül szakpszichológusi vizsgát/kurzust is kell tenni, saját pénzen, ami szinten csak Pesten vagy. Vagyis baratnőm még így is bőven mínuszban van sajnos. A munka nem nehéz meg szereti amit csinál, csak sokszor mondha h lehetne jobb is.

2019. okt. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!