Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Programozással/informatikával...

Programozással/informatikával akarok foglalkozni, de villamosipari középiskolába járok, van esélyem mérnökinformatikára vagy hagyjam a francba az egészet?

Figyelt kérdés

Másodéves (10.) vagyok Automatikai technikus szakon, de ha tudok ötödéven szeretnék átmenni gyengeáramra (ha minden igaz ott több az elektronika es tanulnak c/c#-t.


Matekból 3-4-es közt ingázom, logikám nem tudom, hogy milyen szinten van. Infóm csak heti 2 van, ahol ha minden igaz év végén (ha marad idő) belekezdünk a programozásba.

Szeretnék emelt infót is tenni 11-ben vagy 12-ben.


Eddig csak Pythonnal és Html-lel foglalkoztam (utóbival kevesebbet). Szinte minden érdekel ami IT, így a hálózatoktól elkezdve a data scien-en át az app development is.


A mérnökinfón van némi-nemű elektronika/elektrotechnika?

Ha nem a ezen szak akkor mit ajánlotok?



2019. okt. 19. 10:34
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Inkább Java vagy C++. Elég nehéz nyelv főleg az utóbbi, de ezt oktatják és jobb a munkalehetőség is vele.

Ha esetleg van terved, melyik egyetemre mennél, meg lehet nézni mit van a tantervben.

Egyébként első nyelvnek jó a Python, mert egyszerű. De az OO-hoz Java vagy C++ kell. A C# se rossz nyelv, de kevésbé népszerű talán pillanatnyilag.Játékfejlesztésnél fordul elő, pl. Unity környezetben, ami most elsőre eszembe jutott.


Pár tutorial link

C++:


Kezdő: https://www.youtube.com/playlist?list=PLuYHIg_0xQJuGfFx6AxtM..


Haladó: https://www.youtube.com/playlist?list=PLuYHIg_0xQJtYJaPPIPgL..


Komolyabb egyetemi feladatok OO szemlélettel:

[link]


Angol:

https://www.youtube.com/playlist?list=PLlrATfBNZ98dudnM48yfG..



Java:

https://www.youtube.com/channel/UCK_DAaLso6GNsOKyL2funLw/pla..

2019. okt. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, akkor belenézek a Javába.
2019. okt. 19. 23:49
 13/18 anonymousreview60 ***** válasza:
51%

Segítek gondolkozni!

Google: bme mérnök informatikus Bumm! [link]

Láthatod, hogy az 1. félév C, a 2. félév C++, a 3. félév Java. Ebben a sorrendben érdemes haladni. A Python nagyon klassz kezdésnek, főleg, ha adatbányász akarsz lenni később.

2019. okt. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonymousreview60 ***** válasza:
51%
C: Ha B1 szinten vagy angolból, érdemes kipróbálnod a www.cppinstitute.org C kurzusát. 8 hét alatt végigvisz az alapokon. Újabb 8 hét a finomságok.
2019. okt. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonymousreview60 ***** válasza:
51%

"Rengeteg tutorialt néztem, de nem jutottam tovább mint az if-ig mivel nem láttam értelmét annak, hogy egyszerűbb matematikai műveleteket végzek el" Hogy semmi értelme!? Hahaha!


double d = 0;

while(d!=d+1)

{

printf("%f\n");

d++;

}

És máris tanultál valami érdekeset a lebegőpontos aritmetikáról.

2019. okt. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Akkor úgy tűnik a C-be kezdek bele. Egy kicsit félek a Strukturált programozástól. Szerintem nem a BME-re akarok menni, de gondolom hasonló mindenhol a tananyag.

Nem nagyon értem az algoritmus "printf("%f\n");


d++;" ezen szakaszát, de köszönöm neked is.

2019. okt. 25. 22:57
 17/18 anonymousreview60 ***** válasza:
51%

Nyomtasd ki (printf) lebegőpontosan (%f) utána soremelés (\n) a d paramétert (d).

Utána adj egyet a d-hez (d++).

A számodra értelmetlen számhasonlítgatás (while(d!=d+1) azt mondja, hogy ezt addig kell csinálni, amíg d nem egyenlő d+1 - gyel. Hát de akkor ez végtelen ciklus, mondod. Phaszt! Egész számokra talán, de annak is eléri a végét túlcsordulással, és akkor újrakezdi. De a lebegőpontosnál a leképezés miatt a pillanatnyi d+1 előbb ugyanannak adódik, minrt a pillanatnyi d. Tadá! 😀


Igen, kezdd a C-vel! Amiben ma mikrovezérlő vagy számítógép van az iparban az mind C vagy C++. Ma a programozást az egyetemeken C-vel kezdik (nekem még Pascal volt, előtte Basic). A C++ elterjedtebb, de az osztályokkal az elején felesleges kavarást vinnének bele.

Ha most elkezded tanulni a C-t, majd a C++-t, akkor az egyetemen nem lesz gondod vele. Ha a középiskolás matekod most 3,5, attól még lehetsz majd nagyon jó programozó, de a matekot 4+-ra kell feltornázni, és akkor leszel gyenge 3-as az egyetemen. Nem azért kell a matematika, mert annyira fontos oda, hanem mert aki azt bírja, bírja majd az elvont dolgokat is a többi tárgyban, és bírja az egyéb terhelést.

A jó hír, hogy addigra lehetsz még 5-ös matematikából ha van annyi eszed, csak lusta voltál vagy NAGYON sokat dolgozol. Azért ez a tanulás ne menjen a csajozás/pasizás rovására teljesen!

2019. okt. 26. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Akkor ráfekszem a matekra és talán az elektronikára meg persze C-t elkezdem. Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2019. okt. 26. 09:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!