Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az angol emelt szintű érettség...

Az angol emelt szintű érettségit milyen szakokon fogadják el?

Figyelt kérdés
Erdélyi vagyok, ezért elég ködös az egész rendszer. Magyarországra szeretnék menni egyetemre, most kell az emelt szintű és szakfüggő, hogy milyen. De ha angolból rakok emelt szintűt, akkor az pl állatorvosira nem jó, mérnökire nem jó a töri emelt szintű. Milyen szakra mehetek angol emelt szintűvel?
2019. okt. 21. 08:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Anglisztika, tanári
2019. okt. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2020-tól kötelező a nyelvvizsga bemenetként, így akár bemenetként is elfogadják :)
2019. okt. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2. Vàlaszoló tév úton jársz :)

Nem lehet akármiből emeltet rakni. Ha mérnökire akarsz nem tehetsz magyarból, ha bölcsészetire nem rakhatsz matekból.

Angolal bölccsészeti, tanàri, pedagógiai szakokat jelölhetsz meg. Semmi természetit, mérnökit.

2019. okt. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Utolsó, a màsodik úgy gondolta, hogy nyelvvizsgakênt fogadják el. (Persze 60% felett)
2019. okt. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Bemeneti követelményként bárhol elfogadják, az ahhoz kell, hogy a felvételi rendszerbe bekerülj. Az szakfüggő, hogy második körben miért kapsz pluszpontot. De ha az angolt a követelménynek elszámoltatod, akkor azért semmilyen szakon nem adnak pluszpontot. Kegyetlen, tudom, én is most megyek :(
2019. okt. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!