Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van olyan egyetem/ fősikola,...

Van olyan egyetem/ fősikola, ahol elég csak angolból emelt érettségit tenni?

Figyelt kérdés
Valahol van róla lista?

#egyetem #angol #főiskola #emelt érettségi.
2019. okt. 6. 10:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Anglisztikán
2019. okt. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ha jól látom kell még mellé mást is választani:(

Nincs olyan, ami csak azt kéri?😩

2019. okt. 6. 12:31
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindenhol vannak felvételi tárgyak, ott elég azokból a középszintű érettségi is. Nem tudom hogy te ezt gondoltad emeltnek vagy sem.

Ahol kötelező az emelt angol (E) azt így jelzik. Pl emelt angollal amúgy be lehet jutni ápolónak is, mivel a kötelező közepeken kívül a természettudományi részét angollal kitudod “váltani” az egy másik dolog, hogy nem feltétlen lesz egyszerű a dolgod ha nincs egy jó kis alapos bioszból.

Igazából felvin szerintem egész jól körbe tudsz nézelődni ha van egy kis időd.

2019. okt. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Akkor végülis nem muszáj emelt érettségid legyen, elég a középfokú?

Csak azoknak az eredményét fogják nézni, amiket felsoroltak, mint pl. angol és magyar vagy töri.

2019. okt. 6. 13:43
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A mostani felvételihez egy emelt érettségi és egy középszintű nyelvvizsga kötelező

De ha rákeresel egy szakra (mondjuk ha az ápolást hoztam példának, akkor azzal mutatom)

[link]

Akkor is itt látod, hogy a vizsgakövetelményekben mivel tudsz felvételizni az adott szakra (rengeteg lehetőség, ebből kettőt néznek, amit teljesítettél is, ha több van, akkor azt számítja felvi ami jobban sikerült)

Itt ezen egyiknél se kötelező az emelt hiszen nincs ott hogy (E) de pl a gyógytornász tavalyi 439es ponthatárát nem lehetett teljesíteni emelt nélkül (kellett az 50 pluszpont hozzá, ezen mindig el kell gondolkozni amikor nézel valamit, hogy hogyan tudod kihozni a legtöbbet anélkül hogy lehetetlen helyzetet teremtenél magadnak)

De pl ha jogász szeretnél lenni akkor itt írják is hogy valamiből kell emelt

[link]

Így itt azzal tudsz számolni, hogy mondjuk angol emeltet teszel, de lehet másból is az nincs meghatározva. Neked kell eldönteni hogy mit szeretnél az később csinálni, mi az ami érdekel és aszerint érdemes keresni.

Másik példa mondjuk lehet az orvos ahol meg is határozzák hogy miből kell az emelt, ott is van mögötte a (E), ott nem te döntesz hogy akarsz-e bioszból emeltet vagy sem hanem mindegyikből kell biosz-fizika vagy biosz-kémia

[link]

Remélem ezzel valamennyire tudtam segíteni a megértésben😅

2019. okt. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Én igazából ezt nem értem teljesen..


magyar nyelv és irodalom v. történelem és

angol v. arab v. francia v. héber v. japán v. kínai v. latin nyelv v. német v. olasz v. orosz v. spanyol v. újgörög (legalább egyet emelt szinten kell teljesíteni)


akkor végülis tényleg elég egy angol emelt, a többi majd meg lesz az alap érettségivel

2019. okt. 6. 14:07
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A nyelvek csoportjából kell egyet választanod, ami lehet akkor az angol emelt

És ahogy sikerült az irodalom, nyelvtan, töri (remélhetőleg minden jól) akkor majd a felviben a gép a legjobbat rakja az angol emelt mellé.

Csak arra figyelj hogy angol nyelvvizsga mellett nem tudom én se pontosan hogy fogadják el az angol emeltet.

Mert nálunk a “régi rendszerben” angol emelt és angol nyelvvizsga mellett csak az egyikre adtak pluszpontot.

Illetve ha van kapacitásod akkor lehet hogy egy töri vagy magyar emeltet is tennék és akkor lesz plusz 50 pontod is.

2019. okt. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mondjuk, ha még nem csináltam nyelvvizsgát, akkor elég az emelt. Így hallottam🙄
2019. okt. 6. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!