Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ágazati informatika emelt...

Ágazati informatika emelt szintű érettségire honnan tudnék teljesen egyedül felkészülni?

Figyelt kérdés

Szinten én vagyok az egyetlen az osztályunkban (szakgimnázium), akit érdekel az informatika és aki emeltezni szeretne.


12. osztályban ott tartunk, hogy a tizedikes anyagot sem érti senki a diákok felöli érdektelenség és a tanárok felöli életképtelenség és tudatlanság miatt. Több, mint valószínű, hogy programozásból és webfejelsztés+adatbázisból nem igazán lesz figyelembevéve az, hogy valaki emeltre szeretne menni.


Milyen forrásokból lenne a legegyszerűbb felkészülni erre? Lehet magyar / angol. Ha nem muszáj, akkor nem szeretnék egyelőre fizetni semmilyen online course-ért, de ha ez az egyetlen opció, ezt sem zárom ki.



2019. okt. 23. 21:00
 1/6 A kérdező kommentje:
Kifelejtettem, hogy a tavalyi emelt feladatsort nagyjából meg tudtam csinálni és fel tudnék rá készülni egyedül, de az új 2020-tól érvényben levő rendszertől kezdve teljesen más jellegű feladatok vannak.
2019. okt. 23. 21:01
 2/6 anonim ***** válasza:
49%

Jobban jársz, ha sima gimis informatikából emelt érettségizel, nem pedig ágazatiból. Én is info szakon voltam szakgimiben. És nekem is ugyan az volt mint nálad, hogy az osztály leszarta az egészet, a 2-esre hajtott mindenki, ezért a tanárok is így álltak a felkészítéshez.. De a sima informatika emelt jóval könnyebb, mint az ágazati, ez biztos. Én emelteztem a sima infoból, és felvettek az Óbudai Egyetemre, utána meg átjöttem egy vidéki egyetemre és ide is elég volt a pontom. Úgy hogy ágazatiból középszinten 2-esre érettségiztem, sima emelt infoból viszont 4-esre.


Nézd meg a korábbi évek feladatsorait mind2 típusú info érettséginek, láhatod, hogy jóval könnyebb a sima gimis info. Programozás ott is van, illetve az adatbázist nem MySQL-ben kell csinálni, hanem Access-ben. A szövegszerkesztés, vagy prezentációkészítés része meg nevetségesen egyszerű és így jobban is jársz pontszámításilag, mintha mondjuk a hálózatos anyaggal szenvednél a Cisco Packet Tracerben.

2019. okt. 24. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kettes, te nagyon rég érettségizhettél, ha még volt választási lehetőséged. A kérdezőnek már nincs.


Valóban teljesen új a 2020-as, egyelőre sajnos nehéz mit mondani a kérdésedre. Töltsd le a követelményrendszert, és azokból a témakörökből próbálj meg kikupálódni. Programozásból nem lesz alapvető változás a korábbi évekhez képest, csak a nyelvek lesznek limitálva Javára és C#-ra.

2019. okt. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tavaly érettségiztem. Lehet jelentkezni sima informatika érettségire is. Igen az ágazatit kötelező megírnia, de elég azon a 2-est elérni, ha a sima info emelt jól sikerül, azt számítják be. Én is így csináltam tavaly.
2019. okt. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
OK, így már értem.
2019. okt. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#2

Megnéztem a gimnáziumos infó emelet érettségiket és valóban sokkal egyszerűbbnek tűnnek, mint az ágazati.


Feltételezem, hogy ez várhatóan nem fog jövőre változni, így tényleg ebbe az irányba indulnék el inkább érettségi terén.

2019. okt. 25. 23:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!