Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fotografikusnak megéri tanulni...

Fotografikusnak megéri tanulni vagy nem?

Figyelt kérdés

Mármint most jelen pillanatban 8. as vagyok és pályaválasztás előtt vagyok. A fényképezéshez hobbi szinten is, de (külső vélemények szerint) értek.De nem tudom hogy lehet e egy fotós fizetésével Magyarországon túl élni.



A válaszokat köszönöm



2019. okt. 25. 20:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Megélni meg lehet belőle ha nagyon ráfekszel, de a fotózást az emberek általában csak másodállásként szokták csinálni, még Rizsavi Tamás is. (Csak hogy egy példát említsek aki talán ismerős is lehet. Ő például mozdonyvezetőként dolgozik, ami nem egy kényelmes munka a korahajnali kelések miatt, és ha annyira menne a fotó biznisz, akkor valószínű nem csinálná. Bár ez csak személyes vélemény.)


Egyébként meg a fotózás szerintem nem egy diplomás munka. Vehetsz tanfolyamokat, de ezért 3 évet egyetemen ülni nem érdemes..

Ismerek olyat aki lassan végez angol egyetemen Photography szakon, de förtelem képei vannak. A Pesten fotóztam Facebook csoportban ezerszer jobbakat is látni amatőröktől. Ha ez a személy egyetem helyett magát tanítja, lehet most lenne egy saját stílusa és sokkal előrébb lenne..


Én nem ajánlanám neked ezt az egyetemi képzést. Végezz el egy bármilyen más élhető szakot, és mellette végig tudsz a fotózással foglalkozni másodállásként esküvőkön, akár hírlapoknak fotózni is lehet, vagy mégha csak hobbiból is..

2019. okt. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Értem,még át gondolom a dolgokat


köszönöm


és én is benne vagyok abban a csoportba, valóban szép képeket szoktak ki rakni oda

2019. okt. 26. 08:33
 3/4 anonim ***** válasza:
Ahogyan az első írja. Nagyon keservesen meg lehet belőle élni, de nem egy könnyű megélhetés. Viszont van pár szakma, amelyekhez nagyon hasznos ez a skill, ilyen például a webdesigner, az online (vagy “sima”) marketinges, a turizmus-vendéglátás, az építészmérnök, a kertészmérnök stb. stb. Tehát mindenképpen érdemes megtanulni fotózni magas szinten, de nem feltétlenül ebből kell megélni.
2019. okt. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Fényképésznek hívják vagy fotográfusnak.


A problémák ott kezdődnek, hogy ebből a szakmából is túlképzés van. Amióta OKJ fotós képzés van, a megyeszékhelyünkön alsó hangon 160 fotós képeztek ki. Na tudod, hová kell ennyi fotós.


Azzal folytatódik, hogy ezekből a fotósokból, ha a pályán is marad valaki, tényleg, általában másodállásban fotózik. --> Mivel nem ebből kell megélnie, alacsonyabb árfolyamon is dolgozhat. Tegyük hozzá azt is, hogy az emberek szeretik megoldani a dolgokat "okosba": onnantól kezdve, hogy haver megoldja az ájfónnal, odáig, hogy persze, leeheted a fotóid árát, de attól gázszámlát még nem tudod befizetni.


Ha magánvállalkozó vagy, akkor meg nem csak fotózol (+ rengeteg utómunka). Nevet csinálsz magadnak, promózod magad, figyeled és követed a fotóséletet, trendeket, kapcsolatot tartasz az ügyfeleiddel, tartod a kapcsolatot a szakmában stb. stb. Ráadásul a hobbival ellentétben nem válogathatod meg, hogy kivel dolgozol, mit csinálsz. Személyiség kérdése, hogy ezt mennyire bírod.


8.-os vagy, semmivel nem vagy elkésve. A fotós OKJ érettségihez kötött. Jövőre még indul ebben a formában, utána átvariálják, mire te odaérsz, valószínűleg kevésbé lesz káoszos a helyzet. Egyetemi képzés van: itthon a METU, a MoME és a KE csinálja, felvételi van. Egyiknél sem titok, hogy mit csinálnak: a hivatalos oldalon galériák, rendszeres kiállítások, stb. (Sőt, a MoME-nak még kapható a 33 éves kiadványa, Thirtythree címmel.) Nyilván elkerülhetetlen, hogy hatással legyenek a szemléletmódodra, de zsákbamacskát nem árulnak.

2019. okt. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!