Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen mérnök? (Kérdésed túl...

Milyen mérnök? (Kérdésed túl rövid, magyarázatod túl hosszú)

Figyelt kérdés

Üdv!


Elgondolkoztam a dolgon. Melyik mérnök az, aki városfejlesztés szempontjából "mindenes"?


Tehát aki hozzáértő mind infrastruktúrában (hol, melyik utat, alagutat, hidat, stb kéne alakítani), közlekedésben (tömegközlekedés, sávfelosztás, táblázás), energetikában villamosságban (közvilágítás, szolgáltatói kábelek, stb), városképben (tervezett épületek elhelyezkedése, kinézete), környezetben (parktervezés- létesítés, csatornázás)?


Tehát aki egy politikailag idealizált helyen, ha tejhatalmat kapna, akkor még ha vért izzadva is, de egyedül meg tudna tervezni a legapróbb kődarabig egy fizikailag (a gazdaságot most hagyjuk) tökéletes várost?


A válaszokat természetesen világszinten várom, tehát nem kell ragaszkodni a magyar egyetemekhez és Magyarországon létező pozíciókhoz. Viszont a valósághoz azért igen!


Angolul én a Civil Engineer-t találtam ami leginkább közel áll hozzá.

De nem tartom kizártnak, hogy nem kutakodtam még eleget, ezért is érdeklődöm itt, hogy ti tudtok-e mondani valamit!



2019. okt. 29. 19:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy van ilyen "mindenes". A mérnöki tudományban az a jó, ha tényleg értesz valamihez, nem pedig mindenhez hozzá tudsz szólni pár mondattal. A leírásod tartalmazza a közlekedésmérnök, építőmérnök, és a villamosmérnök területeket.
2019. okt. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy több mindent felölel amit leírtam.


Igazából az alábbi és ehhez hasonlókból indultam ki:

[link]


Hogy míg van Electronic/Electrotechnical Engineer, Mechanical Engineer, Software Engineer, addig van mellette egy Mechatronical Engineer is, ami a 3-ból kiveszi azt ami neki kell és átfogja.


Gondoltam van esetleg a Civil Engineer, Transport Engineer, Environmental Engineer, 3-ast összefogó is. Illetve van, ez a Municipal Engineer.

De a Municipal Engineer-nél hiányzik az Urban planning.


Így talán konkrétabb is. Tehát olyan foglalkozás, ami keresztezi az Urban planning-et és a Municipal Engineer-t.

2019. okt. 31. 05:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!