Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megérné most nekem? Milyen...

Megérné most nekem? Milyen lehet? Előnyök, hátrányok?

Figyelt kérdés

Magántanuló szeretnék lenni. Sose volt olyan jó kapcsolatom magával az iskolával (tanárok, osztálytársak stb) Kilencedik osztályos tanuló vagyok mert a tavalyi év folyamán megbuktam. Szeretnék magántanuló lenni de nem tudom, hogy pontosam mennyire érné meg nekem. Sajnos a 2018/17- es tanávet nem tudtam befejezni és a pótvizsgán a műtétem miatt nem tudtam megjelenni ezért évet ismételek. Sajnos az iskolába nem igazán jó a kapcsolatom az osztálytársaimmal sőtt igazán sose volt jó. Emiatt általánost is váltottam 2-szer. Általába magyon fáradékony vagyok és nem tudok figyelni órán. Eddig személyes tapasztalatom szerint mikor a nyár folyamán mikor 2 tantárgyból készültem a pótvizsgára sokkal egyszerűbbenk ereztem a tanulást úgy hogy a saját órarendem szerint tanultam. Logisztika szakon vagyok és sok a szakmai tantárgyam amu nem tudom mennyire befolyásolja a magántamuló státusz igénylését. A kérdéseim a következők: hosszú távon megéri?

Egyes órákra belehet járni netám dolgozatot irhatok bemt ha szeretnék és beleszámolják azt is? Milyen időközönként van vizsga? Nehéz a felkészülés? Kinek milyen tapasztalatai vannak ezzel kapcsolatba?


A válaszokat előre is köszönöm! 16/f



2019. nov. 3. 14:13
 1/7 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem lehet barmikor magantanulo az ember, a lenyeg hogy minden hivatalos ehhez szukseges papir legyen intezve, elfogadtatva. Nem utolso sorban eleg draga mulatsag a szuleid szamara, mert a magantanar nem olcso.

Ha megtehetitek es mindent elfogadnak szerintem nincs gond ezzel. Ha nekem anno lett volna lehetosegem biztos eltem volna vele. Hatarozottan ugy velem a kozepiskola sok embernek csak a hatranyara valik. Sok a mocskos embernek az a hobbija hogy tonkreteszi lelkileg a masik, gyengebb tarsat. Arrol nem is beszelve, hogy mennyire elbaszl vele 4 evet az eletedbol. Allandoan csak bent ulni es hallgatni azt, amit konyvbol is megtanulhatsz. A fiatal eveidet hatekonyabban is fellehet hasznalni, mikozbne ugyanugy megtanulod amit kell a felvetelihez. En szerintem vagj bele.

Veszteni, nem vesztesz semmit.

2019. nov. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem a gimi utolsó évében volt magántanuló osztálytársam. Őt teljesen kiközösítették, depressziós lett, úgyhogy pszichológus javaslatára lett az. Egy percig sem bánta meg, nagyon jól sikerült az érettségije, eü szakon tanult tovább, lelkileg is jót tett neki ez az időszak.

A bejárás az úgy volt, hogy néhány órára bejött, mert volt sajnos olyan tanár, aki burkoltan megzsarolta, hogy ha nem jár be, “nehéz lesz a szóbelije”(=értsd: halálra szivatja), de vizsgáznia kellett ettől még félévente.

2019. nov. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A magántanulóságot most átalakították ezért erről érdeklődj az iskoládban. A leírásod alapján szakgimibe jársz. A szakmai gyakorlaton mindenképpen részt kell venned (talán a 10-20%-áról hiányozhatsz) akár magántanuló/egyéni tanrendes vagy. Ha többet hiányzol akkor buksz mert a szakmai gyakorlatból nem lehet pótvizsgázni.

Az iskoládnak is jóvá kell hagynia a magántanulói (vagy bárhogy is hívják) státuszod.

2019. nov. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Magántanuló vagyok 2 éve.

Szaktantárgyaknál nem tudom hogy van, de abból biztos nem a hagyományos módon megy a vizsgáztatás, erről érdeklődj.

Tudtommal igen, van jogod bemenni az órákra néha, csak szólni kell előtte és bejárhatsz megírni a dolgozatokat is, ha összegyűlik elég jegyed, talán vizsgáznod sem kell, vagy ha kell, beszámítják, ha normálisak és nem akarnak megszivatni direkt a tanárok.

Félévente és/vagy évente van vizsga.

A felkészülés nehézsége attól függ, mit hogy csinálsz. Nyilván nehezebb egy vizsgára, mint egy dolgozatra felkészülni, de ha jó az időbeosztásod, folyamatosan tanulsz (tehát nem a vizsga előtt 2 héttel állsz neki), le tudsz ülni tanulni, akkor megoldható simán. Ha valami nagyon nem megy, kell a magántanár. Én eleinte azt hittem, hogy matekból majd elég lesz az internet meg a szüleim segítsége, na ez fél évig ment, 9.-ben a féléves vizsgámon a szokásos 3-ast megkaptam, aztán a második félévben már lett magántanárom, azóta 4-es vagyok, nagyjából mindent értek és nem félek a matekvizsgától, mint korábban. Ez az, ami pénzbe kerül, ha kell magántanár, egyébként maga a magántanulóság ingyenes.

Mondjuk érdeklődj, mert jövőre életbe lép valami törvény, megkavarják ezt az egesz magántanulóságot.

2019. nov. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszomat. Termézsetesen érdeklődni fogok az iskolába és beszélek a jelenlegi tanáraimmal is. Nekem nincs bajom semmilyen tantárgyal csak a matematikával. Jelenleg is járok tanárhoz aki a család egyik nagyon jó barátja. Nála ia fogok érdeklődni hogy esetleg egy héten többször is találkozhatunk-e. Szakmai tantárgyakból tudomásom szerint 11.-ig csak elméleti dolgokat veszünk és csak utána jelentkeznek a gyakorlati tantárgyak...
2019. nov. 3. 22:20
 6/7 anonim válasza:
Én is magántanuló szeretnék lenni, persze nyilván ilyenkor hozták be ezt a törvényt.. azért szeretnék az lenni, mert pánikrohamhoz hasonló tüneteket produkálok minden egyes reggel amikor iskolába kell mennem. Orvos is mondta, hogy ez valószínűleg amiatt lehet viszont e törvény miatt szophatok tovább minden reggel 4 éven át. Egyébkent a pánikrohamhoz hasonló tünetek alatt azt értem, hogy remelem, hányingerem van es elviselhetetlen.
2020. jan. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Remegek*
2020. jan. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!