Melyik a legjobb orvosi egyetem Magyarországon?

Figyelt kérdés

Főleg olyanokat kérdezek akik orvosit végeztek de mindenki véleményére kíváncsi vagyok. Én egri vagyok, és mindig az ELTE vel szimpatizáltam de a többiek szerint Budapest túl forgalmas és túl zsúfolt,másfél órányira van , drágák az albérletek stb... A szegedi 5 órányira van az elég sok. A debreceniről nem sok mindent tudok, de a várost szeretem. És a kérdésem még az hogy mi számít pluszpontnak és mit kell tenni az államiért? Az ilyen apróságok mint énekkar , közösségi szolgálat, emléklapok, oklevelek számítanak?


A válaszokat köszönöm!



2019. nov. 4. 18:27
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Hogy jön ide az ELTE?
2019. nov. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Bocsi a fejemben megvolt de összekevertem. Semmelweist akartam írni.
2019. nov. 4. 18:42
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
A debreceni nagyon jó, az egész egyetem költségvetésének nagy része oda megy. Rengeteg a külföldi hallgató, így a város és az egyetem is megél belőlük, gyönyörűek a laborok, az ETK, szerintem nem fogod megbánni. A többiről nem tudok nyilatkozni.
2019. nov. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
Még egy voks Debrecenre. De szerintem mind a négy orvosi színvonalas.
2019. nov. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
Kevés jól működő, színvonalas intézmény van az egész országban, de a 4 orvosi egyetem ezek közé tartozik!
2019. nov. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
85%

Mind a négy egyetem színvonalas! Én Pécsre járok,mert itt lakom,de sokáig Szegedre szívesen mentem volna. Gyönyörű és élhető város szerintem. Választásnál első sorban a praktikusság legyen a szempont:mennyire van messze,mennyi a lakhatás,városon belül távolságok,stb.

A felvételinél plusz pontot csak az OKTV(első 10 talán),olimpiai és világbajnoki,európabajnoki helyezezés miatt jár,meg még pár ilyen kaliberű dolog után. Szóval kizárt,hogy te az énekkari szereplésed miatt kapj.:D szép is lenne,ha ilyenek miatt osztogatnának.

Kötelező 2 emelt érettségi(biológia+kémia/fizika) és egy középfokú nyelvvizsga.

2019. nov. 6. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A középfokú mégsem lett kötelező ha jól tudom. De ha valaki erről is tud valamit írjon ☺
2019. dec. 25. 17:19
 8/9 anonim ***** válasza:
84%
Én is tudom,hogy nem.:)
2019. dec. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A négy orvosi közül valóban csak a praktikusság dönthet, mert nagyon jó mindegyik - kivétel nélkül!

Egri lévén Debrecen lenne a legkézenfekvőbb - de az sem az olcsóságáról híres... viszont az egyetemi körülmények szuperek.

2019. dec. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!