Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ismertek olyan embert, aki 30...

Ismertek olyan embert, aki 30 éves kora felett - főállású munka mellett - vágott bele valamilyen egyetembe/főiskolába levelező képzésen, és le is diplomázott?

Figyelt kérdés

Én is ezt tervezem. Most vágtam bele a matekérettségibe. Nagy álmom, hogy egyszer lediplomázzak, de arra már most rájöttem, hogy napi 8 óra munka mellett sokkal nehezebb dolgom lesz, mint, amikor csak iskolás voltam.

Tudom, hogy sok lemondással fog járni, mert szinte még a alvás közben is tanulnom kell majd.

Én azért kételkedem az ilyen beszámolók hihetőségében, hogy 3 műszak mellett, meg több gyerek mellett végeztek el egyesek egyetemeket.



2019. nov. 10. 12:08
 1/10 anonim ***** válasza:
42 éves vagyok, az egyik legfiatalabb a csoporttársaim közül
2019. nov. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Anyukám így csinálta meg a harmadik diplomáját, sikerült neki.
2019. nov. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
36 vagyok, 2 gyerek anyukája, saját vállalkozással, hétvégén is dolgozom. És igencsak jól tanulok emelett is. :) Jó időbeosztás és nagy elszántság kell. De simán megoldható!
2019. nov. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
46 éves vagyok, munka mellett harmadéves egyetemi hallgató.
2019. nov. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem vagytok semmik! Én meg azt hittem, én már öregnek számítok az egyetemhez!
2019. nov. 10. 19:30
 6/10 anonim ***** válasza:
45-55 éves évfolyamtársaim is bőven vannak, a 36 évemmel nem is számítok nem tudom milyen idősnek... majdnem a huszasok lógnak ki levelezőn.
2019. nov. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Azta! Nem semmi!

Hogy oldjátok meg munka mellett? Mert ugye, pénteken is be kell járni a legtöbb szakra!

2019. nov. 10. 19:44
 8/10 anonim ***** válasza:
Vállalkozásban dolgozom, mázlimra rugalmas a munkaidő (ez néha azt is jelenti, hogy éjszaka is dolgozom, de hát valamit-valamiért :)). Amúgy korábban a férjem munkahelye is rugalmasan állt a dolgokhoz, érdemes bent is megbeszélni, ha alkalmazotti viszonyban vagy, még az is lehet, hogy jobban támogatnának, mint gondolod. Főleg, ha szakmába vágó terveid vannak.
2019. nov. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Jah, csak még annyi, hogy nálunk vannak órák, amiken nem kötelező a jelenlét és több tanár megengedi a hangfelvétel készítését is, ezzel is támogatva azokat, akik munka miatt nem tudtak aznap jelen lenni az órán. Iskolája válogatja ezeket a dolgokat, de elképesztően sok támogatással találkozom, mióta tanulok, én is azt hittem, milyen különleges vagyok így 30 felett és rá kellett jönnöm, hogy szinte a második huszas éveimet élem :)
2019. nov. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Akkor biztosan sok cég támogatja az ember egyetemi tanulmányait, ha olyan szakra fog járni, amivel a cég szakterülete is, ahol dolgozik.

De, nem hinném, hogy nagyon lelkesek lennének a cégvezetők, amikor a cég szakterületénél teljesen más irányba akar továbbtanulni a dolgozó.

2019. nov. 10. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!