Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fogalmam sincs hogyan tovább!?

Fogalmam sincs hogyan tovább!?

Figyelt kérdés

Jelenleg 10.-es vagyok, és egyre többet gondolkozom azon, hogy mi legyen a gimi után.

Leginkább egy olyan munkában, szakon tudom elképzelni magam, ahol idegen nyelvvel foglalkozhatok.Mindenképpen szeretnék egyetemre menni, és nem tudom mi lenne a nekem való.

Az angolom felsőfokú, illetve németből szeretném megcsinálni az alap, vagy középfokot.Viszont ha minden jól alakul, szívesen megpróbálkoznék majd egy másik nyelvvel is.

Sokat gondolkoztam hogy légiutas kísérő legyek e, de az, hogy van mikor heteket-hónapokat távol kell lenni a családtól, az nekem nem játszik.1-1,5 hét még oké, viszont a több hónap esélytelen.És ugye ez ez bizonyos korig való szakma, utánna nem tudom mit csinálnék.

Teljesen kétségbe vagyok esve, hogy nem találok magamnak egy szakirányt!


2019. nov. 10. 16:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Légiutas kísérőnek nem kell egyetemre menni, arra OKJ-t kell elvégezni ha jól tudom
2019. nov. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ne essél bele a kétségbe, rengeteg időd van még! Olvass, gyűjts tapasztalatokat, infókat, és majd kialakul.
2019. nov. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Pár ötlet:


(1) Nemzetközi gazdálkodás, és legyél vele külkereskedő.


(2) Turizmus-vendéglátás, és helyezkedj el a turizmusban.


(3) Valami egzotikus nyelvszak (japán, arab, héber) és valami nemzetközi kapcsolatok-m típusú mesterszak.

2019. nov. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!