Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fogalmam sincs hogyan tovább!?

Fogalmam sincs hogyan tovább!?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy 5 éves gimnáziumban vagyok, általános szakon.A megye egyik legjobb iskolájáról van szó, innen szinte biztos a továbbjutás egyetemre.Viszont itt jön a probléma, fogalmam sincsen hogyan tovább.Még az utolsó évem előtt szeretnék tenni egy angol középfokút, és egy német alap, vagy középfokú nyelvvizsgát.Igaz, hogy csak egy középfokú kell, de én szeretnék mindkét nyelvből.

Nagyon szeretnék orvos lenni, már kicsi korom óta.Talán traumatológus, de még nem vagyok biztos benne.Viszont úgy érzem, hogy ez nem sikerülhet nekem, nem vagyok elég jó hozzá.Illetve, az orvosok élete nagyon nehéz szerintem, főleg a nők számára.Nagyon sokat kell dolgozni, és a családra nem igazán jut idő.

Ami még nagyon érdekel, az a vállalkozás, viszont ebben a témában nagyon nem vagyok otthon.Mikor kicsi voltam, sokat álmodoztam arról, hogy egy saját vállalkozásom lesz, amit én irányítok.Viszont ehhez nagyon kevésnek érzem magam.

Az üzleti élet is nagyon érdekel, és teljesen összezavar, hogy ennyi féle dolog érdekel, és nem tudom hol induljak el.


Mit gondoltok, hogyan folytassam tovább?

Tudom, ebben nekem kell döntenem, de szivesen fogadok tanácsokat.


2019. jan. 27. 19:46
 1/2 anonim válasza:
Sgia. Az jo ha megcsinalod m2 nyelvbol a koepfokut. A vallalkozast en szemely szerint nem ajanlom mivel itt megv az a riziko hogy nem fut be a vallalkozas + az ott v a hatterbe amit kivulrol nagyon sokan nem latnak. A csillogo elet korant sem az aminem sokan elkepzelik. Ott van pl az h horribilis pent kell az emberek+sajat maguk utan fizetni. Az mas ha masodallasu vallalkozo vagy ( v egy fo allasod pl traumatologus es kivaltod a vallalkozoit) mert ez igy okes. Szerintem jobban jarsz vmi orvosi terulettel foleg ha kiskorod ota az akarsz lenni. Bar ezt neked kell eldonteni. Remelem sikerul :)
2019. jan. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Onnan fogod tudni, hogy valóban orvos akarsz lenni, hogy amikor a 20. kémia példát sem sikerül megcsinálni, de te újra és újra kinyitod majd a könyvet. Én 9.-10.-ben (4 osztályos gimi) németet tanultam, felvittem a szinteket B2-C1 körüli szintre, majd 11.-12.-ben ráhajtottam a biosz-kémiára. Rohadt nehéz, utálni fogod a tárgyat, magadat, a könyvet, az univerzumot, DE teljesíthető.


Szerintem 10.-re ha elődöntöd az bőven jó. Szerintem kezdj el matekos példákat és kémiás példákat is (szigorúan egyszerűtől a nehéz irányába) és akkor majd meglátod melyik fekszik jobban.


Sok sikert célod megtalálásához.

2019. jan. 28. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!