Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kéttannyelvű informatikus...

Kéttannyelvű informatikus szakon miből kell/lehet érettségizni?

Figyelt kérdés

A kötelezőket tudom: matematika, magyar nyelvtan és irodalom, idegen nyelv, történelem. Plusz hogy kéttannyelvűn két tantárgyból kell idegen nyelven érettségizni, én esetemben matek és célnyelvi civilizáció lenne/lett volna.


A lényeg, hogy eddig abban a tudatban éltem, hogy kell választani egy ötödik, választható érettségi tantárgyat, aminél egyértelműen célnyelvi civilizációt választanám a saját esetemben. De hallottam több tanártól is hogy a saját tantárgyuk érettségi tantárgy (IT Alapok, Programozás), habár már azt is hallottam osztálytárstól, hogy programozásból érettségizni **kell**. Őszintén szólva ez lesokkolna, mivel a szak informatikai részével nem vagyok barátságban (angol nyelv miatt jöttem, de infó is érdekelt azelőtt hogy itt elkezdtem tanulni).


Egyáltalán nem áll szándékomban informatikai irányban továbbtanulni, de ettől független úgy tűnik érettségiznem kellene infós tantárgyból? Harmadik évemben vagyok ezen a szakon és még 2 teljes tanév az érettségéig.


2019. nov. 11. 19:06
 1/1 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem megemlíteni, hogy a Gróf Károlyi Sándor Szakgimnáziumába járok.
2019. nov. 11. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!