Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Villamosmérnöki bsc t ha...

Villamosmérnöki bsc t ha elvégzem átlehet menni alkalmazott matematika msc re?

Figyelt kérdés
villamosmérnök, mérnök, matek, mcs, bsc

#matematika #MSc #BSC #villmosmérnök
2019. nov. 16. 15:15
1 2
 11/19 anonymousreview60 ***** válasza:
0%
Belegondoltál te abba, hogy amíg te elektronikát, digtechet és villamosságtant tanultál, addig a matek alapszakosok akkor is (!) matekot tanultak? Olyant, smiről talán nem is hallottál?
2019. nov. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonymousreview60 ***** válasza:
0%

Ez [link] 80+ kredit csak matek. Ebből neked nincs meg 25+.

Nem azt mondom, hogy lehetetlen, csak reális ez? Megéri? Lesz magánéleted? (Nem.)

2019. nov. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Mik a pontos tárgyak matek bsc n ? (link)
2019. nov. 18. 21:40
 14/19 anonymousreview60 ***** válasza:
0%
Matematikusnak készülsz és nem találod meg magadtól (Google)?
2019. nov. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonymousreview60 ***** válasza:
41%

Na, őlustasága kedvéért itt vannak a linkek. Az egyszerűbb áttekinthetőség okán legyen a két képzés egy egyetemen belül (BME)

BME matematika alapszak tanterv: [link]

BME villamosmérnök alapszak tanterv: [link]

A BME villamosmérnök BSc-n van összesen 20 kredit matematika, a BME matematika BSc-n 80. Szerinted 20 kredit matmematika után utánatanulással áthidalható az a hézag, hogy rá lehessen építeni a matematika MSc-t?

„és nagy lemaradásom lenne az alapszakos matekosokhoz képest ?”

Igen.

„Így van. Nem hiszem, hogy bepótolhatatlan lenne a különbség.”

Nem az, de milyen áron (magánélet), milyen eredmények mellett?


A belinkelt PDF ( [link] szerint van „Elméleti alapozás: 20 kredit (azoknak, akik nem matematika alapszakról jöttek)”

Amíg te ezt a „korrepetálást” végzed, addig a többiek haladnak előre más matekkal. Amíg neked az alapszakon megtanítottak egy matematika tételt és az alkalmazását, addig nekik kellett még egy-kettő másik, és hogy milyen speciális esetben kell melyik melyik.


A LÉNYEG: Azt javaslom, hogy érdeklődj közvetlenül a Tanulmányi Osztályon és a dékáni hivatalban, hogy hogyan teljesítettek eddig a mérnök alapszakosok matematikus mesterszakon, mielőtt – esetleg, de nem feltétlenül – túl nagy fába vágnád a fejszédet.

2019. nov. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonymousreview60 ***** válasza:
41%

Végső soron a szakirányválasztástól függően [link] fel tudsz zárkózni az adott szakirányon lévőkhöz, de érdemi hátrányban leszel, mert nem annyi a tudásod az egyes területeken ugyanszokból az előtanulmányi tárgyakból, plusz a felzárkóztató tárgyak miatt plusz dolgokról maradsz le.

De honnan fogod tudni, mi érdekel? A villamosmérnök alapképzésen aligha találkoztál csoportemélettel vagy - érdemben - disztribúciókkal, differenciálegyenletekkel.

18 éve mondta a BME-s fizikus témavezetőm, hogy ő a diploma után 10 évvel érdemben tudott értekezni másik szakirányú volt évfolyamtársával. Nálunk 2 jeles hallgató nem értette harmadév végén, mit fig csinálni a 3. hallgató a következő 2 évben, mert akkora a szerteágazás. Én a villamosmérnök BSc utolsó 3 félévét 5 szakirányból az egyiknek a 4 aliránya egyikén hallgattam. Emiatt sok mindent már nem is tanultam, ami 20 éve minden villamosmérnök hallgatónak alap volt.

2019. nov. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2019. nov. 19. 17:32
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

24 kredit matek van, mert a számtud is 100% matek. Tétel, bizonyítás, gondolkodtató feladatok.


Átmenni BSc-re érdemes, ha még az elején (első 2 év) vagy.

2019. nov. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Szerintem a magánélete miatt ne aggódj! :D

Én az előttem szólóval (79%) értek egyet.

2019. nov. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!