Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érettségi után zenetanulás?

Érettségi után zenetanulás?

Figyelt kérdés

Mikor 8-adikban középiskolát kellett választani kacérkodtam a művészeti gimnáziummal de a szüleim nem engedték ,mondván hogy nem fogok megélni belőle,továbbá a zeneiskola sem jöhetett szóba mert nem engedhettük meg anyagilag.Így egy egyszerű általános szakon kötöttem ki de még mindig nagyon szeretnék elsősorban zongorázni(imádom Shubertet,chopint Lisztet stb),viszont fogalmam sincs milyen lehetőségeim maradtak .Főleg hogy anyagilag még mindig nem tudok rá fordítani túl sokat.Ráadásul ,kezdek attól tartani hogy túlkoros leszek hozzá.Viszont elhatároztam hogy teszek valamit az ügy érdekében,mert nem akartam elengedni egy kiskkori nagy álmomat .Ez az utolsó évem a gimiben,és fogalmam sincs hogyan tovább.A zenén kívűl semmi sem érdekelt ennyire.Szóval,hol/hogyan tudnék tanulni?


18/L



2019. nov. 23. 18:56
 1/4 anonim válasza:

Vannak zeneművészeti egyetemek, de érettségi után van lehetőséged szakmaként is tanulnod, ha jól értelmeztem. A zeneművészeti egyetemekről tudsz olvasni, ha beírod a googléba, ott viszont gondolom alapismereteket elvárnak. Nagyon sajnálom nem vagyok jártas a dologban, de remélem legalább ezzel a linkkel tudok segíteni. [link]

Sok sikert kívánok!

Egy szintén végzős gimnazista.

2019. nov. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)) Hát igen ,egyetemeken elvárás valamennyi alap, de azt nem tudtam hogy okj n ilyen is van :)
2019. nov. 25. 04:15
 3/4 anonim ***** válasza:

A zeneművészetin nem hogy "elvárás az alap", de az ország legjobb zenészei közé kell tartoznod, olyanok felvételiznek oda, akik legalább 1(-2) évtizede zenélnek. :D Nem is értem, miért említette meg az első hozzászóló, mert ha jól értettem, te még el se kezdtél zenét tanulni... Nem kötekedésből mondom, ne értsd félre, nagyon rendes, hogy egyáltalán válaszolt!


Amúgy akkor nálad a magántanár jöhet szóba, és neked könnyű dolgod van, mert szerintem zongoratanárt a legkönnyebb találni, oboatanárt pl. már nehezebb lenne. Diákmunkával simán megkeresed a havi zeneórák árát! Pesti vagy, vagy vidéki? Nyilván az se mindegy, mert mint majdnem mindenből, úgy ebből is több lehetőség van itt, Pesten, mármint szerintem könnyebben találsz tanárt. A fiatalabbak olcsóbban tanítanak, de jellemzően ők is legalább 10 éve zenélnek, szóval semmivel nem "rosszabbak", mint az idősebb zenészek/zenetanárok, csak nyilván még kevesebb a tapasztalatuk, de az nem baj. Ha ennyire akarod, mindenképp kezdd el! Mondjuk, ha zenetanárra sincs pénzed, akkor miből fogsz zongorát venni? Mert ha otthon nincs, akkor esélytelen, úgy értem, ha otthon nem gyakorolsz, akkor nem ér semmit az egész.

Általában 3000-5000 Ft között szokott lenni az óradíj, ha heti 1-szer mész, akkor nem egy kifizethetetlen összeg azért. Mondom, ennyit diákmunkával simán összeszedsz.


Nagyon szurkolok, hogy összejöjjön valami, tényleg ne add fel, és ne ess kétségbe, ha csak pár éven belül tudod elkezdeni, akkor sincs semmi baj! :)

2019. dec. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Először is nagyon szépen köszönöm a választ és a bíztatást.Másodszor:Vidéki vagyok ,azon belül is falusi ami eléggé megnehezíti a keresést ,de mindenképp el fogom kezdeni tanulni .Mivel suli mellett semmi időm nincs diákmunkára(5 kor elindulok és este érek haza mert ingáznom kell) ezért suli után jöhet szóba munka mellett .Már alig várom :))
2020. jan. 2. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!