Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egészségügyi mérnök szak,...

Egészségügyi mérnök szak, mint mesterképzés a BME-n?

Figyelt kérdés

Valakinek vannak tapasztalatai, vagy ismerősön keresztül bármi tudása a fent említett szakkal kapcsolatban?

Gondolok itt arra, hogy el lehet e helyezkedni vele pl.

De ha hasonló szakokkal kapcsolatban tudnátok mondani valamit (pl info-bionika a Pázmányon) azt is szívesen várnám.

Egyébként jelenleg mérnökinformatikus alapképzésre járok a BME-n.



2019. nov. 24. 16:25
 1/4 anonim ***** válasza:
77%

Egy beszélgetésből fogok idézni:

,,Aha eü mérnök MSc-n vagyok, ez azért van a villamosmérnöki és informatikai karon, mert alapkovetelmenykent tartjak szamon a programozast es hasonlo infos ismereteket

Meg ide sokfele alapdiplomaval lehet jonni, vannak orvosok, gépészmérnökök, villamosmernokok, sima bioszosok, stb

Szerintem reszben azert raktak erre a karra a szakot hogy növeljék a nők létszámát a VIK-en

Kerdezted hogy milyen, nekem nagyon tetszik, persze még nem igazán tudok erre teljes biztonsággal valaszolni, mert még csak most kezdodott el

Majd ez hetek, honapok múlva fog körvonalazódni hogy igazabol milyen

De nagyon fa*za lehetőségeket rejt magában, elhelyezkedes es jovedelem szempontjából is

Meg kell dolgozni a diplomaert, nehezebb ezt elvegezni mint egy ugyanolyan mestert mint ami az alapdiploma

Mert itt aki muszaki oldalrol jon, annak szigorlatozni kell biokemiabol, anatomiabol meg elettanbol, tehat olyanokbol amikrol még soha nem is hallott

Krediteket is kell pótolni mindenkinek

Tehat tenyleg melós és nem egyszerű

De meg is hálálja a végén mert a vegzettek 100%-a diplomas munkát végez és jó fizuval

Kovetelmeny ugye a programozas, en sik hulye vagyok az infohoz de ezzel rakenyszeritem magam hogy foglalkozzak vele, ha ert hozza valaki akkor nagy gondja nem lehet az eletben

Az összes MSc közül ami van Magyarországon, ennek van a 4. legjobb várható jövedelme

Igy nagyjabol ezek voltak a szempontok amik alapjan ezt valasztottam

Es egyebkent nem tudom megállapítani, hogy a bme hozzaallasa miatt, vagy csak az hogy ez nekünk már mesterképzés, de teny hogy itt ugy erzem hogy kollegakkent kezelnek minket, és nem úgy mint Debrecenben hogy folyton azt ereztettek velunk, hogy mi a csicska kis diakok vagyunk akiket szivatni lehet

...

Az eü mernokire pedig semmiféle felvételi nem volt

Ki kellett tölteni pár táblázatot, hogy az alapképzés alatt melyik tárgyból hanyast kaptunk, meg a kreditelismeres miatt hogy melyik temakorbol (matek, biokémia, mérnöki ismeretek stb) mennyi kreditet szereztünk meg

Tehát semmiség, be se kellett menni, ezek alapján lett megállapítva a felvétel pontszám

Meglepodtem en is

De ez a leheto legjobb es szerintem mindenhol igy kéne 😀

Ennek a szóbeli felvételinek nem látom értelmét, pofara megy az egesz, ugyis tudnak olyat kérdezni, amire nem tud válaszolni az ember"

2019. nov. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Huh nagyon köszönöm! Ez nagyon hasznos volt.:D
2019. nov. 24. 17:35
 3/4 anonim ***** válasza:
78%

"Meg kell dolgozni a diplomaert, nehezebb ezt elvegezni mint egy ugyanolyan mestert mint ami az alapdiploma"


Ezzel vitatkoznék azért. Villany BSc után villany MSc egy halom fos volt, tele egy csomó felesleges szivatással, utolsó laborról úgy mentünk el hogy húzzunk innen a f***ba. Haverom aki villany BSc után EÜ MScn folytatta, na neki nagyon tetszett a váltás, kicsit másként is kezelik ott őket.

2019. nov. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2019. nov. 25. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!