Tönkretettem a jövőm?

Figyelt kérdés
16 éves fiú vagyok. Tavaly végigvittem a 9.-et eladó szakon, 4,31-es átlaggal. Jött volna a nyári gyakorlat, ám egy műszaki bolt ahová azt mondták felvesznek, az utolsó pillamatban közölte,hogy mégsem mehetek oda. Még nagyon gyorsan sikerült nézni egy másik boltot, ám később ott is eljátszották ezt. Itt bedühödtem, és mivel úgysem volt sok kedvem a szakmához, eldöntöttem, hogy megmutatom, hogy többre is képes vagyok, mint árut feltölteni/kasszát nyomogatni. Az asztalos szakma nagyon megtetszett, erre esett a választás. Idén újra taposom a 9.-et... Ám akadt egy kis bökkenő. Elég hülye voltam, ugyanis nem vettem figyelembe, hogy életemben nem fogtam fűrészt a kezemben, semmi tapasztalatom nincs, csak tetszett a szakma és kész. Senki nem szólt, hogy erre születni kell... Eddig van egy hármasom fűrészelésre, és 4 db 1-esem. Ebből a négyből az egyik a gyalulásra ment, a másik pedig arra, hogy azt ki akartam javítani, de az is egyes lett. A másik kettőt a fecskefarkas fogazásra kaptam, ugyanis beteg voltam, ezért elvesztettem a gyakorlási lehetőséget, így arra kaptam amit elsőre sikerült összehoznom. Persze ez nem mentség, béna vagyok. Év végére egy kettest össze szeretnék hozni, mert asztalos szeretnék lenni, de mindenki azt mondja, hogy nem fog menni. Már én is elvesztettem a hitemet, és gyakorlatilag depressziós lettem, gyűlölöm magam, amiért ezt a rossz döntést meghoztam, hogy nem hallgattam másokra, hogy egy senki vagyok és az is maradok, árufeltöltőnek talán jó vagyok. Meg akartam mutatni, hogy többre vagyok képes, és hogy nincs igazuk... De be kell látnom igazuk volt. És ez a legszomorúbb, hogy a fejem után mentem, hősködni akartam, de rá kellett jönnöm, hogy egy söpredék nulla vagyok amit mindenki megmondott előre, de én nem hittem el... A tanárunk megmondta, hogy pont letojja ki bukik meg, ki nem, szóval kegyelem kettesről nem beszélhetünk. Ha nem sikerül javítani, és 16 évesen ebben az évben megbukok van még lehetőségem valamit tanulni ? Nem akarok 8 általánossal megelégedni, már csak azért sem, mert tudom, hogy nem vagyok hülye, ugyanis a gyakorlaton kívül a tanulmányi átlagom most is 4.3 körül mozog. Kezdem azt hinni, hogy elrontottam az egész életem. Undorodok magamtól, lelkileg és fizikailag is kikészültem, nincs már sem erőm, sem kedvem élni...

2019. nov. 27. 22:02
 1/10 anonim ***** válasza:

Ajanlom neked ennek a bacsinak a videoit:


https://www.youtube.com/watch?v=3O8DIi2HfKM

2019. nov. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
30%
Még mindig mehetsz egyetemre.
2019. nov. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
Miért nem gimibe mentél?
2019. nov. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
0%

Nekem megvan az eladói szakma nem vesztettél sokat, hogy félbehagytad. Nehezzebb mint a gyári munka és végzel szellemi meg fizikai munkát is egyszerre, csak a fizetésért nem éri meg. Annyit kapsz mint gyárba sőt talán gyárba többet kapsz bár 18 év alatt nem fogsz sokat keresni sehol. (tapasztalat).


Következőt tegyed ha nem akarsz 8 általános maradni! Otthagyod a fenébe az iskolát 2 évre még 18 nem leszel, addig elmész gyárba melózni. Majd ha letellett a 2 év és elmúlottál 18 akkor elmész egy személy és vagyonőri képzésre max 6 hónapos és az egy konkrét szakma nem kell fizikai munkát végezned abszolute, szellemi munka csak portán van (ott se sok) objektumba van egy szék és csak ki kell léptetned az embereket amikor mennek szünetre (persze akkor nem ülhetsz. Álnod kell miközbe jönnek ki, belenézel a táskájukba ledetektorozod őket aztán viszont látásra. 2 év alatt szerzel gyárba tapasztalatot gyüjtessz pénzt magadnak és a vizsga árára ami nem több 140 000 FT-nál.


Hidd el nem okos dolog olyan szakmára elpazarolni 2-3 évet amiről fingod sincs, hogy mi-mi másnak is jobb lessz, hogy nem egy dolgához nem értő kolegát kap a munkahelyére, és te is elkerülöd a kinos helyzeteket.


Biztonsági őrként annyi a feladatod hogy emberekre figyelj 12 vagy 24 órába te döntöd el melyik munka helyet választod.

2019. nov. 28. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Véleményem szerint elcsesztél az életedből 2 évet és van jelenleg egy 8 általános végzettséged (amivel nem fogsz milliókat keresni). Elmész esti gimibe és leérettségizel aztán talán végre sikerül kitalálnod, hogy mi akarsz lenni é csinász egy szakmát.

Az asztalos szakmát nem dobnám el a helyedben. Megtanulsz fűrészelni nem egy nagy dolog. Az baromság, hogy erre szúletni kell. Szerezz egy szakmát a 8 általános végzettséged a 21. században nagyon gáz.

2019. nov. 28. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem szeretném eldobni az asztalos szakmát, épp ezaz, hogy kapaszkodok érte, szeretem, de félek, hogy nem fog menni...Még van egy félévem javítani, de kicsit sem hiszek magamban. Nem akarom lerontani az életem
2019. nov. 28. 05:57
 7/10 anonim ***** válasza:
68%
vegyetek deszkat a tuzepen meg szerszamokat es tudsz otthon gyakorolni
2019. nov. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Igen, tönkre tetted.
2019. nov. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem nem tetted tönkre. Én nem látok bele az asztalos szakmába, nem ezen a területen dolgozom, de szerintem nincs minden veszve. Ha komolyan akarod ezt a szakmát, tegyél érte. Hidd el, bármire képes vagy, ha komolyan elszánod magad és kitartasz mellette. Én a helyedben biztosan egy olyannal beszélnék, aki benne van ebben a képzési rendszerben. Tanár, oktató, felsőbb éves. Ő tudna neked releváns választ es segítséget nyújtani, hogy mit, hogyan csinálj. Itt a gyakori kérdéseken valószínűleg nem sokan tudnak neked hiteles információval szolgálni.
2019. nov. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Faipari technikumot végeztem (nem dolgoztam benne, mert utána mentem fősulira más irányba), az első gyakorlaton megkérdezte a mester, hogy ki balkezes. Ketten jelentkeztünk, mire csak annyitm ondott, majd megtanultok jobb kézzel dolgozni (mert ugye a szerszámok jobb kezesek), és igaza lett. Egyikünknek sem volt vele problémája. Fűrészelni is megtanultam, az, hogy 3-t kaptál és 1-t, nem azt jelenti, hogy alklamatlan vagy asztalosnak, hanem az, hogy többet kell gyakorolnod. Ne add fel ha ez érdekel és ezt szeretnéd csinálni. Keresd a lehetőségeket, hogy gyakorolhass és ha még rá kell húznod is egy évet inkább tedd azt mintsem, hogy feladd.
2019. dec. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!