Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Elrontottam teljesen a jövőm...

Elrontottam teljesen a jövőm azzal, hogy azt hittem, másban vagyok jó?

Figyelt kérdés
Végzős gimnazista vagyok. Az elején mindenből ugyan olyan jegyeim voltak, majd kitaláltam, hogy engem érdekel a magyar és a töri. Csak arra koncentráltam, pedig bármiből jó tudtam volna lenni ugyan így. Emiatt nem foglalkoztam a kémiával és a biológiával és kettes lettem. Ha tanultam lett 1-2 ötös dogám, de ennyi. Most rájöttem, hogy orvos akarok lenni. Így lehetetlen. Érettségire már nem tudom behozni. Végleg elrontottam?
2019. nov. 3. 22:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A jelened változik meg, nem a jövőd. A jövőd akkor megy tönkre, ha ezt elhiszed. 40 évesen is lehet szakmát váltani, meg később is.
2019. nov. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Munka/mási egyetem mellett lehetséges tanulni? Vagy tanuljak először az eredeti terv alapján és mikor munka mellett lesz lehetőségem, igényeljek segítséget? Akkor viszont nem lesz pénzem a mindennapokra, orvosi egyetem mellett dolgozni biztos nehéz. Ráadásul arról nem is beszéltem, hogy ha közben lenne barátom majd családom.

Nagyon csalódott vagyok.

2019. nov. 3. 22:51
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálunk volt ugyanilyen ember a suliban, aki végzősként találta ki, hogy kémiából meg bioszból kell érettségi, mert orvos akar lenni. Ráadásul emelt is kell ugye. De megcsinálta. Igaz neki volt plusz egy nyara, mert még asszem 12. előtt jött rá. Hát figyelj, most leérettségizel abból, amiből eddig, és nem mész egyből egyetemre, hanem kihagysz 1 évet, és abban keményen tanulsz kémiát és bioszt, hogy meglegyen az emelt, és mehetsz is egyetemre. Egy osztálytársamnak a bátyja amúgy asszem 2 évet hagyott ki, mert először nem sikerült túl jól az emeltje, és nem vették fel, de másodszorra sikerült. Addig egy kórházban dolgozott a tanulás mellett. Ezt te is simán megteheted
2019. nov. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha biztos vagy benne, válts! Hagyd abba, amit eddig csináltál és kezdj el már most tanulni arra a jövőre, amire vágysz! Egy év alatt is bőven fel lehet készülni az orvosira, ha igazán odateszed magad. Addig meg csak nem dobnak otthonról utcára, ha elmondod mire jutottál! Csináld! Holnaptól!
2019. nov. 4. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
73%
Meg nagyon fiatal vagy valts, egyebkent en ugyanebben a helyzetben voltam anno, valtottam es nem bantam meg.
2019. nov. 4. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
50%
Arra koncentrálj, hogy amiből jó vagy, abból mind jól érettségizz. Jövőre meg felkészülsz a hiányzó tárgyakból külön. Egy év alatt meg tanulhatsz például nyelvet.
2019. nov. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!