Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Elte, Pázmàny vagy Károli...

Elte, Pázmàny vagy Károli jogi kara a legjobb? Tapasztalatból írjatok kérlek, minden érdekel.

Figyelt kérdés

2019. nov. 28. 07:10
 1/7 anonim ***** válasza:
19%
ELTE egyértelműen.
2019. nov. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
17%
ELTE, toronymagasan. De vannak, akik a Pázmánnyal is boldogulnak. Az általam ismert Károlisok többnyire multik jogi osztályain kötnek ki, és kétszer annyit keresnek, mint az amúgy szakmailag toronymagasan jobb eltés jogászok. :D
2019. nov. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%
2-es jó vicc volt! :D
2019. nov. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
46%
Tapasztalatból írok és nem csak hallomásból. A három jogi kar közül nyilván az ELTE jogi kara a legnevesebb, ennek oka az is, hogy nagy múltú egyetem. Az oktatás színvonala magas, leginkább elméleti. A Pázmánynak szintén jó a jogi kara, 1-2 éve pár ponttal magasabb is a felvételi ponthatára, mint az ELTE-nek. Jók a tanárok, kellemes az épület, én oda jártam fél évig felvételi előkészítőre. Viszont 2 haverom, akiket oda vettek fel, mára már mindegyik ott hagyta a Pázmányt és ezzel együtt a jogot is, más egyetemre mentek át. Mindegyik azzal indokolta,hogy valamiért nem érezték jól magukat, nem alakult ki az évfolyamon közösség, és kötöttség sem, és a jogtól is el ment a kedvük. A Károlin kb. 3-4 éve volt egy nagy váltás, a jogi karnak új vezetője lett, és ezzel együtt új tanárok jöttek, most a tanárok 70%-a ELTE-s tanár, a többi pedig politikusok, vezető ügyész, TEK vezető stb.. A színvonal, az oktatás, a követelmények az új vezetéssel érezhetően nagyot nőtt, ezt jelzi az is, hogy 2 év alatt közel 30 ponttal lett magasabb a felvételi ponthatára, és idén ez megint nőni fog. A másik két jogi kar közül a Károlin az a különbség, hogy itt van egyedül kötelező 6 hetes jogi szakmai gyakorlat harmad évtől, amikor is el kell menni 3-3 hétre dolgozni biróságra, ügyészségre, ügyvédi irodába, minisztériumba stb.. Sok esetben már ekkor lekötik a szakmai gyakorlaton megfelelő hallgatót a munkahelyek. A Károlin jellemző a gyakorlati oktatás, tehát kihelyezett órákat tartanak több tantárgyból is, pl. idén már voltak kihelyezett órák a Levéltárban, javító intézetben, az Alkotmánybíróságon, a Teve utcában. Mivel a Károlin kevesebb a hallgatói létszám, mint a Pázmányon, ELTE-n a közösség jobban ismeri egymást,jó a belső hangulat. Mind három jogi karon rendszeresen vannak zh-k, van lehetőség megajánlott jegyet szerezni, ebben nem különböznek egymástól semmiben sem.
2019. nov. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Minden jogikaron kötelező hat hét szakmai gyakorlat. Így az ELTE-n is.
2019. nov. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor bocs, erről nem tudtam.
2019. nov. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
60%
Én azt tapasztaltam, hogy Elte a neve miatt jelent pluszt, meg max a kora miatt. Első év nettó szivatás, egy túldimenzionált tárgy miatt csúszhat az ember... nem feltétlenül létező "eltés fölényre" hivatkozva buktatnak meg embereket szinte irreálisan teljesíthetetlen szinteken. Egy közeli barátomat például első két évben rendszeresen megalázták az eltés oktatók, pl. (vizsgaztato nevet nem írok) római jogból egy rossz kiejtés miatt. Tényleg nem lenne baj vele, ha valaki ott végez csak ne próbálná mindenáron lealacsonyítani a másik kiváló egyetemet. Pázmányon végeztem, itt nem éreztem különösebben gyomorideget egy vizsga közben sem, és túl lehetett élni. Itt is megbukott ugyanúgy az, aki nem volt képes felkészülni (nem a bukási arányon múlt az oktatás minősége). Semmivel nem volt rosszabb az oktatás itt, még talán erkölcsi többletet is kaptam a keresztény jellegű oktatással. Emberségesebb volt. Mondom ezt 2 eltés kollégával együtt dolgozva, ex pte- főnökkel.
2020. jan. 27. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!