Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » SZTE / ELTE TTIK Kémia szak?

SZTE / ELTE TTIK Kémia szak?

Figyelt kérdés

Milyen tantárgyak vannak első évben? Milyenek a tanárok? Mennyire nehéz elvégezni? Minden személyes véleményt meghallgatok.


Válaszotokat előre is köszönöm.



2019. nov. 28. 20:28
 1/1 anonim ***** válasza:

Üdv! Egy volt Elte kémiás vagyok. 2017 ban kezdtem. (Szerencsére még időben a 3. Félév után elhúztam innen, ).

Szeptemberben a beiratkozás után fogtok írni egy kritériumdolgozatot. Ha megfelelően teljesíted, akkor a kritériumtárgyad készen van. Viszont, személyes tapasztalatom alapján, bárhogyan is sikerül NE fogadd el az emelt szintű Általános kemia csoportba való jelentkezés lehetőségét. Neveket nem írok, de később a markmyprofessorsön való olvasgatást ajánlom. Amennyiben mégis erre adnád a fejed, megismerheted azt a Triót akit ha tudsz később biztosan el fogsz kerülni.(Sajnos lesz akit nem fogsz tudni)

Szervetlen a szerves kémia és a Biztonságtechnikát(ua. A tanár mint szerves kémián) nekem jó tanárok tanították, rendesen leadták az anyagot, vizsgán is korrektek voltak, de ez nem azt jelenti, hogy nem kérték számon részletesen az anyagok. Szerves kémiahoz midnenképpen vegyél fel szemináriumot, rengeteg dolgot már ott is meg fogsz érteni, sokkal könyebb lesz majd a vizsgára tanulni

Lesz még valami kemiai infó nevű tárgy , szintén korrekt tanárral, és nagyon alacsony követelményekkel.

A matek I nevű tárgy egy vicc, az oktatóval együtt. Nem nagy az elvárás, de ha nem vagy mazochista ne járj be az élőadásra. A gyakorlati hozzá kötelező, nekem korrekt volt a vezetője.

Kémia alapjai nevű tárgy nagyrészt fizika és matek, kedvesnek és korrektnek tűnő tanár. De 2. Félévben fogja megmutatni az igazi arcát khm FizkémI. FizkémII-be meg inkább bele se mennék...

Zárásként,1. Félévben a következő tárgyakból lesz vizsga a vizsgaidőszak alatt. SzervetlenI;SzervesI, Általános kémia;Biztonságtechnika. Csak akkor menj az ELTE-re ha mindenképpen kémia és vidéki egyetem nem jöhet számításba, a 2.félévtől látod meg az egyetem és az oktatók igazi arcát. Inkább nem is egyetemnek, hanem bűzlő x*rkupacnak nevezném a TTK kémiát+bioszt.

2019. dec. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!