Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Továbbtanulási gondok? Milyen...

Továbbtanulási gondok? Milyen szakmát tanuljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jelenleg az első félévemet töltöm egy művészeti (zenei) egyetemen, viszont egyre jobban kezd körvonalazódni bennem az, hogy mégsem ezt a pályát szeretném választani. Az okok a következők:

- 3+2(+1) éves képzés, aminél csak akkor kapom meg azt az állást, amire jelentkeznék, ha elvégeztem a 6 évet, közben nem igazán van lehetőségem gyakorlásképp diákmunkát vállalni ilyen téren, mert nincs

- a tanulmányaim befejezése után elég kevés fizetést kapnék (tanárként), és ugyanennyi tanulással már választhatnék kifizetődőbb munkát is,

- a felvételi és az évkezdés során rengeteg negatív hatás ért, ami teljesen elvette a kedvem a pályától,

- és nem utolsósorban rosszul érzem magam az egyetemen, nincs társaságom, sem pedig motivációm arra, hogy ezt a szakot elvégezzem.

Viszont ezekkel ellentétben pedig értek hozzá, elég laza, nincs sok vizsga sem, és már kiskorom óta ezt csinálom.

A gond az, hogy fogalmam sincs, mi az a szak, amire szívesen váltanék. Informatikai és gazdasági irányokon gondolkozom egyenlőre, de azon belül nem tudom mi legyen. Szeretném, ha kifizetődő lenne a rengeteg tanulás, keresett lenne a szakmám, és nem lenne hátrány az sem, ha esetleg levelezőn végezhetném, ugyanis a jövőre nézve több olyan tervem is van, amihez szükségem lenne hamarosan pénzre, ahhoz pedig dolgozni kell.

Szeretnék összeköltözni a párommal kb. másfél év múlva, ezzel együtt pedig támogatni a szüleim abban, hogy a pénzt, amit rám költenek, mindet a testvéreim tanulására tudják fordítani, én pedig önállóként tudjak érvényesülni.

Gondolkoztam azon, hogy esetleg elvégzek egy műszempilla stylist képzést, vagy műkörmöst, mivel ezek érdekelnek is, és úgy vettem észre, hogy manapság nagyon is keresettek ezek a szakmák, és ez esetleg félállásban (ha létezik belőle ilyen) az egyetem mellett szuper pénzkeresési lehetőség lenne, és nagyon szívesen csinálnám is.

Természetesen nem mondok le az egyetemről, mert szeretnék diplomát szerezni, csak nem tudom miből. Nem lenne hátrány, ha esetleg gyorsabban el is tudnám végezni a Bsc-t, mivel már hallottam olyanról, hogy ha az ember elég ügyes és szorgalmas, képes elvégzeni a 3 éves alapképzést akár 2,5 év alatt. A felvi.hu-n pedig úgy láttam, hogy elég sok informatikai, gazdasági szak alapképzése után már lehet munkát találni.



2019. dec. 2. 08:59
 1/2 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy nem találtam arról információt, hogyha abbahagyom két félév után a jelenlegi BA képzésemet, és elkezdek egy másikat, akkor ki kell-e fizetnem azt a két félévet, vagy csak levonódott a 6 állami támogatásos félévemből?
2019. dec. 2. 09:03
 2/2 anonim ***** válasza:

Fizesd be magadat (ha máshonnan nem, diákhitelből) levelező/szombati gazdasági képzésre. Turizmus vendéglátásra vagy kereskedelem és marketingre. Csináld párhuzamosan a művészetivel. Így lesz miből megélned, és életed nagy álmát sem kell kukáznod. (Hidd el nekem, ez utóbbit utólag nagyon megbánnád.)


Amúgy a zenei/művészeti végzettség kifejezetten jól jöhet később. Pár ötlet:

- Lehetsz kommunikációs vagy marketing vezető művészeti intézményben

- Menedzselhetsz zenei produkciókat, koncerteket, termékeket

- Lehetsz később szerkesztő zenével foglalkozó portálokon, lapokban, zenei aggregátoroknál (Amazon, Apple vagy kisebb vállalatoknál)

- Ha csak szimplán marketinggel foglalkozol, akkor is hasznos skill a zene! Kreatív gynökségnél is stb.


A marketingről Itt írtam bővebben, olvasgasd át, ha van kérdésed, ne kímélj!


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb..


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanul..


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanul..

2019. dec. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!