Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Diákhitel nem utalt eleget,...

Diákhitel nem utalt eleget, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Önköltségesen vagyok, diákhitelből fizetem a szakot (azaz egyből az egyetemnek megy a pénz). A probléma az, hogy annó benéztem az összeget és valamiért kevesebbet igényeltem mint amennyi a teljes tandíj.

A fennmaradó összeg (kb. a harmada) pedig most tartozás. Írtam a diákhitel kp-nak, de nem tudnak mit csinálni. Kb. azt mondták hogy kövi félévre már ez az összeg fog menni.

Így viszont tarozás miatt nem vehetek fel vizsgákat és a kövi félévre sem fogok tudni bejelentkezni.

Lehet ilyenkor valami méltányosságot kérni vagy ilyesmi? Befizetni befizetném, de ilyem rövid idő alatt nem tudom, szóval kb. csak februárra tudnék összeszedni ennyi pénzt.


Ha valakinek van tapasztalata, az kérem ossza meg. Köszönöm!(Kioktató jellegű hozzászólásokat mellőzzük.)



2019. dec. 17. 17:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Félév közben nem módosítható az összeg, úgyhogy nem azért nem segítettek, mert parasztok, hanem mert ez a szabály.


Szerintem erre külön nincs kérvény, én a TO-ra mennék a helyedben és ott kérdezősködnék.

2019. dec. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem parasztok, nem is akartam, hogy ez szűrődjön le az írásomból.


Az a baj, hogy a TO-n viszont tényleg akadnak nem túl kedves ügyintézők, akik tuti kötekednének. De egy próbát legalább megérhet.

2019. dec. 17. 17:47
 3/6 anonim ***** válasza:
22%
Vegyél fel személyi kölcsönt banktól.
2019. dec. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
nagyon vicces vagy
2019. dec. 17. 23:21
 5/6 anonim ***** válasza:
Esetleg még a gazdasági osztályon próbálkozhatsz.
2019. dec. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

3-as vagyok nem viccnek szántam. Van olyan bank, ahol már 18 éves kortól igényelhető személyi hitel, jóllehet 21 év alatt kötelezően előírja társigénylő bevonását. Tehát igényelhetsz fedezet nélküli személyi hitelt, de elképzelhető, hogy fiatal korod miatt hitelbírálat során előírják az adóstárs bevonását.


Nem tudom miért kellett lepontozni, de ha ez a perverziótok, hát legyen :D Kicsit sem érdekel ;)

2019. dec. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!