Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Amikor valaki végzett az...

Amikor valaki végzett az orvosi egyetemmel, utána hogy lesz szakorvos?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy először több, akár 6 évig rezidens, de például hogy és mikor választ szakirányt?

Mi kell ahhoz, hogy mondjuk belgyógyásznak, radiológusnak, vagy pszichiáternek (vagy bárminek tanuljon)? Erre is van egy felvételi eljárás?

Ha igen, ez hogy működik, mik a követelményei?


Ha valaki olyan szakot szeretne amiből akkor egyáltalán nincs hiány, akkor van olyan hogy nem engedik hogy azt válassza?


Valamint tudom, hogy a rezidensek bértábláról kapnak fizetést, de ha valaki szándékosan cikk szakterületet választ, azért kaphat valami pluszt, akár már rezidensként, vagy akár csak majd szakorvosként?


2019. dec. 17. 20:51
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Épp egy másik kérdéshez linkeltem, de ide is releváns:

[link]


A 6 év orvosi egyetem után állsz munkába. Ezután még a legtöbb szakterüleen 5 év múlva tudsz szakvizsgázni. Rezidens 2 évig vagy, utána szakorvosjelölt.

Tudtommal minden rezidensnek jár 100 e Ft ösztöndíj, plusz ezen felül akkor, ha hiányszakot választasz.


A rezidensképzésre is jelentkezni kell. Önéletrajz, ajánlólevél, diploma stb. Menő szakoknál értelemszerűen nehezebb bekerülni és kevesebb hely is van meghírdetve. Döntésnél figyelembe veszik az egyetem alatti plusz munkákat is, pl. TDK vagy plusz klinikai látogatások stb.

2019. dec. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!