Milyen szakra menjek?

Figyelt kérdés

Mindenhonnan csak az jön, hogy csak gépész- és villamosmérnöknek érdemes menni, esetleg programozónak, engem viszont nem vonz egyik se. Meg tudnám csinálni, reálos beállítottságú vagyok, de pl. a kémia alapszak jobban érdekel, viszont szorongok, hogy nem lesz majd munkám, hogy nem ér majd semmit a tanulmányom. Menjek el gépészmérnöknek, csak hogy biztos legyen? Ti hogy döntenétek?

20/l


2019. dec. 27. 14:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Anno amikor en is hasonlo dontes elott alltam elmentem mernokinformatikusnak. Erdekeltek is valamemnyire a szamitogepek, ertettem is valamilyen szinten hozzajuk, gondoltam elvegzem a szakot es lesz majd egy jol fizeto melom. Felvettek, 2 evet lehuztam ott, de kozben rajottem, hogy ez nagyom nem nekem valo, es nehez is volt, tehat otthagytam. Most fogok vegezni "bufeszakon", de minden egyes percet elveztem ennek a 6 felevnek. Olyat csinalhattam ami erdekelt, aminol jo voltam es van elkepzelesem a jovomet illetoen is. Nem erdekel, hogy nehezebb lesz allast talalnom, vagy az elejen feleannyit fogok keresni, mint egy informatikus, aki jo abban amit csinal, elvezi amit csinal es kelloen talpraesett, az akarmilyen vegzettseggel el fog tudni helyezkedni egy jo helyen. :)
2019. dec. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Ha jól tudsz hazudni, ráadásul szeretsz is, menj kommunikáció szakra!

Ha körülnézel, láthatod, van jövője!

2019. dec. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy kémia alapszak ha önmagában nem is elég, bőven tudsz rá építeni egy mesterképzésen, hogy piacképes tudásod legyen. Addig pedig az alapszakon kiderül, melyik terület is érdekel legjobban, melyik fekszik neked. Ha pedig csinálsz mellé egy tanárképzést, akkor bármelyik mérnöknél több állás közül válogathatsz (a bér más kérdés, bár lehet, hogy addigra a hiányszakokon jelentősen megemelik a fizetést).


Gépészmérnökként foglalkozhatsz amúgy anyagtudománnyal, az a kémiától sincs annyira messze (persze attól még az összes gépész tárgyon át kell verekedned magad).

2019. dec. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Gazdasági szakok is keresettek
2019. dec. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Első és harmadik köszönöm! :) Még átgondolom, megjelelölöm mindkettőt az a biztos, aztán majd kiderül, mi lesz.
2019. dec. 28. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!