Talán valami más kéne?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, és jelenleg újságíró szeretnék lenni. Nagyon szeretek olvasni(bármit), fogalmazni is jól tudok, és elég maximalista vagyok. Csakhogy, ebből meglehet élni itt Magyarországon? Ismertségem nincs, szóval csak arra tudok támaszkodni amim van. Persze tudom, hogy az újságíráson belül is kategóriák vannak,így a bulvár érdekelne.


Pázmány Péter Katolikus Egyetemmel szemezgetek, és szeretném kérni a véleményeket, hogy ott milyen az újságírás szak.


Válaszokat előre is köszönöm! :)



2019. dec. 29. 20:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Van olyan, hogy "újságírás szak"?

Az ilyesmit nem kommunikáción oktatják?

2019. dec. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A Pázmányon van. Mármint, az oldalukon ott van, de ha rosszul tudom bocsánat!
2019. dec. 29. 20:31
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem az unokatestvérem újságíró egy nem kormánypárti weboldalon. Ennek ellenére egész jól megél belőle, de hozzá kell tenni, hogy rengeteget utazik egy-egy sztoriért, szinte sosincs "otthon".
2019. dec. 30. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen szak. Szakirány lehet.
2019. dec. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha újságot akarsz írni, jobban kell tudnod tájékozódni!
2019. dec. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát, a Pázmányon ha jól tudom elég kaotikus állapotok vannak campus szempontjából. Vannak akik ott vannak a Mikszáth téren ( egy most felújított egyébként elég pofás épület ), vannak akik kint Piliscsabán talán, a Pazmaneumban, ahová óránként egy vonat jár... és eladták a Tárogató utcai campust, ezért a volt MOME épületét bérlik a BME mellett. Nem tudom, hogy ez meddig marad így, de szerintem nézz utána téged hová vennének majd fel, mert hiába írja a felvi.hu hogy Budapest, lehet hogy az óráid egy része nem ott lesz megtartva, meghirdetve.

Nem jártam a szakra ott, így nem akarok hülyeséget mondani :D

2020. jan. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!