Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha jövőre szülök, de az el...

Ha jövőre szülök, de az el kezdett tanfolyam vizsgája lehet akkor tájt lenne, mikorra ki vagyok írva inkább szülés utánra hagyjam a tanulást?

Figyelt kérdés
Felnőtt vagyok, van végzettségem, a munkamhoz kell egy másik papír, hogy dolgozhassak ott, de mivel változik az okj rendszer januári kezdessel, így félek. 5 hónap az online képzés, nem tudom merjem e később kezdeni, mert ha most jelentkezem még be tudom fejezni, mi van ha nem? Ti tudtok valamit erről az új rendszerről?
2019. dec. 31. 19:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Én jártam egy olyan felsőoktatási szakképzésre, ami a mi évfolyamunkkal indult utoljára. Volt egy szaktársam, aki nem fejezte be akkor, amikor mi, de lett volna rá lehetősége, később, ha az intézménynél kérvényezte volna.


Szóval szerintem ez a te esetedben is lehetséges lehet, hiszen egyrészt fizetsz érte, másrészt rajtad kívülálló okok miatt nem tudnád a meghatározott időben befejezni. De érdeklődd meg a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatalnál.

2020. jan. 1. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szülés után közvetlen neked még aludni sem lesz időd, nemhogy tanulni szóval szerintem még előtte csináld meg, amíg lehet, hátha még beleférsz!


De mindenképpen érdeklődd meg a képződnél, hogy vizsgát hogy tudsz bepótolni, mik a pótlási lehetőségek.


Az új rendszer ősztől változik, illetve addig indíthatnak még régi OKJ szerinti képzéseket, aztán már csak a jó Isten tudja, hogy mi lesz, de sok képzés megszűnik és a maradéknak meg jelentősen megnő a képzési ideje stb.


Vizsgát szerintem kell, hogy szervezzenek a régi tanfolyamosoknak, mert azoknak is menniük kell valahogy, akik elsőre megbuknak, de úgy rémlik, hogy 2022-ig kell a vizsgákat befejezni.


De járj utána az adott képzésednél, hogy ott pontosan hogy van!

2020. jan. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!